- Advertisement -

TAG

Lulzim Basha

A do jepni dorëheqjen? Përgjigjet Lulzim Basha: 95% e demokratëve më duan në krye të betejës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mohuar edhe njëherë se do të japë dorëheqjen. Në një konferencë për mediat, Basha u pyet nga gazetarët...

Basha: Kush e meriton do të largohet nga politika, qoftë demokrat a socialist

Kryedemokrati Lulzim Basha ka ndarë një pjesë nga fjala e tij të mbajtur gjatë ditës së sotme për prezantimin e amendimeve. Basha shprehet se kushdo që...

U pozicionua me Berishën, Basha largon Luan Baçin: Agron Kapllanaj në krye të demokratëve fierakë

Lulzim Basha duket se ka ndëshkuar edhe Luan Baçin pasi ky i fundit u rreshtua pranë Berishës në lëvizjen e tij kundër kryetarit aktual...

Vettingu i politikanëve, Basha: Edhe ne kemi pasur llumin tonë, kjo na ka sjellë në këtë pikë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar sot se vettingun e politikanë do ta kërkonte edhe nëse do të ishin sot në pushtet. Në...

Ndryshimet Kushtetuese, Basha: 3 amendamentët janë në Kuvend, synojmë kthimin e Shqipërisë në shina

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha në një konferencë me gazetarët se PD sapo ka depozituar në Kuvend amendamentet kushtetuese. Sipas Bashës këto amendamente...

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen para kohe nga jeta të gazetarit: I jam pranë familjes

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gazetarit Artjan Tepelena. Gazetari humbi betejën me Covid në moshën...

Basha paralajmëron patronazhistët: O do të tërhiqen, o do t’i gjejë belaja

Gjatë fjalës së tij në kuend kreu i demokratëve Lulzim Basha theksoi edhe njëherë se shqiptarët e paguajnë naftën më shtrenjtë gjatë qeversijes së...

E përmendi Basha! Rama mbron Kastratin: Ti vë gjoba, shko në SPAK!

Pas deklaratave të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, Kryeministri Edi Rama ka vazhduar replikat në sallën e Kuvendit, pasi kreu i opozitës deklaroi se...

“Harrojeni Becchettin, po mbroni një të shpallur në kërkim”, Basha-Ramës: Pse nuk e arrestoni?

Pasi kryeministri Edi Rama ia ka bërë të qartë opozitës në Kuvend se komisioni hetimor për çështjen "Becchetti" nuk do të ngrihet dhe akuzoi...

Basha-Ramës: Foltorja e Berishës ding-dongu jot, jo i imi! Reformën në Drejtësi e fute në koma

Kreu i PD Lulzim Basha nga foltorja e Kuvendit i tha kryeministrit Edi Rama se “Foltorja” e Sali Berishës do hajë “kokën e tij”. “Ti...

Latest news

Aksident me vdekje në Lushnje, kamioni përplas të moshuarin

Një aksident me pasojë vdekjen e një të moshuari ka ndodhur këtë pasdite në Lushnjë. Policia njofton se rreth orës 19:30, në aksin rrugor Lushnjë–Rrogozhinë,...

Rama vijon me dasmën: Jemi “dhëndër” në tentativë për në BE

Kryeministri Edi Rama vijon me “dasmën  dështuar” të integrimit në BE. Në përvjetorin e Fondacionit Gjerman “Friedrich Ebert” në Shqipëri, Rama foli për procesin...

28-vjeçari humb kontrollin e makinë, aksidenton këmbësorin në aksin Tapizë-Thumanë

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Tapizë – Thumanë. 28-vjeçari me iniciale A.K ka humbur kontrollin e automjetit dhe për pasojë...

8 nxenës pozitiv me Covid, mbyllet plotësisht klasa e 5-të e shkollës në Gjirokastër

Inspektorati Shteteror Shendetesor ne Gjirokaster ka mbyllur klasën e pestë në shkollen 9-vjecare "Avni Rustemi" në Bashkine e Libohoves. Shkak është bërë infektimi e...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga BUJAR LESKAJ Komisioni Europian pub likoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...
- Advertisement -