- Advertisement -

TAG

Tepelenë

Një Memorial për fëmijët që humbën jetën në kampin e Tepelenës

Fëmijë pa fëmijëri. Që jetuan sa për të njohur vuajtjen e më pas për të vdekur, kur ndoshta dhe u rehatuan. Fëmijë të harruar...

U ngacmua seksualisht nga mësuesi në Tepelenë, qëllohet me armë pranë banesës së 11-vjeçares

Pak pas mesnate në afërsi të banesës së vajzës së mitur, e cila denoncoi pak muaj më parë mësuesin e saj 58-vjeçar se e...

Tepelenë/ Gjendet i vrarë një 42-vjeçar, familjarët panë trupin tek tokat e tyre

Një 42-vjeçar është gjetur i vrarë në tokën e tij në fshatin Rabije. Viktima i identifikuar si Alket Muhaj është gjetur mëngjesin e sotëm...

Historia rrënqethëse e gjyshes time në kampin e Tepelenës

Nga Gëzim Nika Komunizmi ka bërë krime kudo, por në Shqipëri kalon në kufijtë e genocidit. I kapërcen kufijtë e imagjinatës trajtimi mizor, që i...

Brenda kampit çnjerëzor të diktaturës në Tepelenë (Foto)

Kampi çnjerëzor i Tepelënës, i cili funksionoi në vitet 1945-1953 izoloi rreth 3 mijë familje të kundërshtarëve politikë të regjimit diktatorial, të arratisurve dhe...

Historia tragjike e pushkatimit të poetit Trifon Xhagjika

Nga Mero Baze Gjithçka ka nisur më 20 korrik 1963. Një shofer i parkut automobilistik të Korçës, ka trokitur në Degën e Punëve të Brendshme...

Tepelenë, po ngiste automjetin pa leje drejtimi, arrestohet 20-vjeçari

Ndalohet nga policia e Gjirokastrës ditën e sotme, Ronaldo Beca, 20 -vjeç, banues në fshatin Veliqot, Tepelenë. Arrestimi i 20-vjeçarit u bë, pasi në...

Tepelenë/ Zbulohen 155 rrënjë kanabis në dy parcela, shpallet në kërkim një person

Ditën e sotme janë zbuluar dy parcela me 155 rrënjë kanabis. Njëra në zonën e Gusmarit dhe tjetra në zonën e quajtur Peshtan. Ndërkohë...

Zhvillohet konkursi i “Cjapit më të bukur” të Kurveleshit , në “juri” edhe Tërmet Peçi

Në Nivicë të Tepelenës është mbajtur një konkurs i ri dhe i veçantë në “PAN-FEST Nivica”. Konkursi përfshin përzgjedhjen e cjapit më të bukur të...

Tepelenë, gjykata liron mësuesin që u denoncua për abuzim seksual, e mitura tenton vetëvrasjen

Lirohet në sallën e gjyqit mësuesi 63-vjeçar, i cili u akuzua nga prindërit e 11-vjecares nga fshati Lutfinjë, për ngacmim seksual. Seanca është zhvilluar në...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -