- Advertisement -

TAG

Tepelenë

Tërmet! Tërmet! Ambasadorja që duam!

Ambasadorja Yuri Kim është ndalur sot në qytetin e Tepelenës, ku nuk është larguar pa bërë foto para bustit të Ali Pashë Tepelenës. Në një...

Auron Tare flet për përplasjen mes banorëve dhe firmës në Bënçë: Më shanë dhe goditën

Auron Tare, eksperti i trashëgimisë kulturore ditën e sotme u konfrontua fizikisht dhe u godit gjatë përplasjes së banorëve me pronarët e firmës që...

Vrasja e biznesmenit në Tepelenë, shoqërohet një person

Detaje të reja zbulohen nga vrasja e biznesmenit 45-vjeçar Çajup Selimi mbrëmjen e kaluar në Tepelenë. Raportohet se Selimi ishte duke hyrë në banesën e...

Rrëzohet nga 200 metra lartësi, humb jetën 60-vjeçari në Tepelenë

Një 60-vjeçar në Nivicë ka humbur jetën mbrëmjen e djeshme pasi u rrëzua në një humnerë. Mësohet se Ali Beta nga Vasjari është rrëzuar nga...

Basha me demokratët në Tepelenë e Përmet: Rama-Doshi vodhën zgjedhjet dhe po mbajnë peng ndryshimin që duan njerëzit

Kreu i PD, Lulzim Basha është takuar me demokratët në Tepelenë, Memaliaj dhe Përmet ku ka folur për zgjedhjet e 25 prillit dhe vazhdimësinë...

I dënuar për trafikim klandestinësh, vetëvritet 45-vjeçari në Tepelenë

Një 45-vjeçar ka kryer vetëvrasje mëngjesin e së enjtes në fshatin Bënç në Tepelenë. Raportohet se shtetasi me iniciale T.D e ka kryer aktin ekstrem...

Konfirmohen tre raste të reja me Covid-19 në qarkun e Gjirokastrës

Tre raste të reja me Covid-19 janë konfirmuar në 24 orët e fundit në qarkun e Gjirokastrës. Mësohet se një prej tyre, e gjinisë femërore,...

Shkuan në dasmë, infektohen 7 persona me Covid në Tepelenë

Ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar 7 raste të reja me koronavirus në qytetin e Tepelenës. Mësohet se personat janë infektuar, pasi kanë...

Sherr me thika mes të rinjve, plagoset 25-vjeçari në Tepelenë

Një 25-vjeçar është plagosur me thikë në fshatin Hormovë të Tepelenës. A.S është plagosur pas një sherri me një tjetër person. Ngjarja ka ndodhur para...

Arrestohen tre të rinj në Tepelenë, kultivuan 92 fidanë kanabis në pyll

Policia e Tepelenës ka arrestuar ditën e sotme tre të rinj. Mësohet se në bashkëpunim me njeri – tjetrin, ata kishin kultivuar 92 fidanë narkotikë...

Latest news

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Policia vijon monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu bëjnë me dije se...

Pas trafikut të rënduar, 5 makina përfshihen në aksident në Lezhë

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Lezhë. Pesë makina janë përplasur njëra pas tjetrës, ndërsa nuk dihet nëse ka të lënduar. Kujtojmë se ditën...

2 shtete futen në listën e zezë të Zvicrës, zbuloni nëse bën pjesë Shqipëria dhe Kosova

Qeveria federale ka publikuar sot një listë të re e cila tregon se cilat shtete konsiderohen vende me rrezik për Zvicrën. Me këtë rast...

Përhapja e variantit Delta, Greqia rrezikon mbylljen e ishujve turistikë

Autoritetet greke po mendojnë vendosjen e kufizimeve të reja madje dhe mbylljen e disa ishujve turistikë në vend. Shkak për këtë është rritja e...

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Shërbimet e Policisë vijojnë monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu...
- Advertisement -