- Advertisement -

TAG

Tepelenë

Aksident rrugor në Tepelenë, Benzi përfundon poshtë kamionit

Një aksident rrugorë ka ndodhur në rrugën nacionale Memaliaj-Tepelenë në vendin e quajtur Ura e Bencës. Raportohet se një makinë e tipit “Mercedes Benz” ka...

Zjarr në nënstacionin e Krahësit, pa energji 1500 abonentë

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë sot nënstacionin e Krahësit në Tepelenë. Bëhet me dije se si pasojë e një lidhjeje të shkurtër në...

Tepelenë/ Aksident i rëndë vdes gruaja, rëndë burri

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Tepelenë-Krahës. Një automjet tip Volkswagen është perplasur me nje autobus me targa të...

Mediat italiane nuk i ndahen Shqipërisë, gazetarja gjen hashash në Tepelenë: Rama pretendon se….

Mediat italiane nuk i ndahen “Shqipërisë së hashashit”, pavarësisht se qeveria shqiptare thotë se territori tashmë është i pastër. Pas investigimit të Rai2 në...

Protesta e opozitës/ Edi Rama ia mbath prapë nga Tirana

Ndërsa nesër pritet të zhvillohet një tjetër protestë e opoztës, kryeministri sërish ka gjetur një arsye të iki e t’ia lërë pushtetin Sandër Lleshajt,...

Basha në ish-kampin e internimit në Tepelenë: Ka ardhur koha që…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vizitoi kampin e internimit të Tepelenës, i shoqëruar nga disa të mbijetuar të një prej kampeve më të...

Grabitja e bankës në Tepelenë, policia identifikon autorin

Pas vjedhjes së banëkës së nivelit të dytë në Tepelenë, Policia ka arritur të identifikojë autorin e ngjarjes dhe vijon punën për kapjen e...

Rikthehen maskat, vidhet në mes të ditës banka e nivelit të dytë

Maskat kanë goditur sërish, këtë herë në Tepelenë, ku është vjedhur një bankë e nivelit të dytë. Burime bëjnë me dije se menjëherë pas ngjarjes...

Grabitet kambisti në Tepelenë, qëllohet me armë në kokë

Një kambist është grabitur dhe plagosur me armë pasditen e së martës në Tepelenë. Nga të dhënat e para, raportohet se kambisti i grabitur është...

Maskat në aksion edhe në Tepelenë, gjatë natës grabiten 3 biznese

Pas grabitjes që ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Lushnje ku është grabitur një argjendari,maskat kanë vepruar gjatë natës edhe në...

Latest news

Plagosje me armë zjarri në Korçë

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pasditen e së martës në Korçë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë maternitetit të vjetër. I plagosuri...

Lirohet mjeku Edvin Prifti, ngel në burg gjyqtarja Hoxha

  Gjykata e Posaçme ka liruar kardiokirurgun Edvin Prifti, ndërsa në fuqi mbetet masa e pezullimit nga detyra. Ndërsa sa i përket gjyqtares Enkeleida Hoxha dhe...

892 raste të reja dhe 19 humbje jetë nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo...

KQZ regjistron koalicionin e PD “Aleanca për Ndryshim”. Miratohet dhe projekti pilot për votimin dhe numërimin elektronik

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar në zgjedhjet e 25 prillit, koalicionin e Partisë Demokratike, nën siglën “Aleanca për Ndryshim”. Partia Demokratike ka arritur koalicion...

Paketa mbёshtetёse anti-COVID për biznesin e vogёl/ Basha: Më 25 prill nuk do shihni më shtetin grabitqar

Ndërsa dëgjoi problematikat e biznesit dhe rrjedhimisht të qytetarëve gjatë takimeve në Njësinë 4 në kryeqytet, lideri i opozitës Lulzim Basha iu tregoi edhe...
- Advertisement -