- Advertisement -

TAG

qeveria Rama

Komploti/ Maqedonasit donin të rrëzonin Qeverinë Rama

Ka dalë në dritë komploti që do vihej në zbatim në Shkup për rrëzimin e Qeverisë së Tiranës të udhëhequr nga udhëheqësi Edi Rama. Mekanizmi...

Protesta tek Astiri, Qindra policë rrethojnë Unazën e re (foto)

Si çdo ditë në orën 18:00 banorët e unazës së re do të dalin në protestë për të mbrojtur shtëpitë e tyre nga qeveria...

Afera e kobshme e qeverisë Rama: Shqiptarët do i paguajnë dritat më shtrenjtë se në Suedi

Afera e kobshme që do të shembë sistemin energjetik Nga Klodian Tomorri Mendjet e mbrapshta nuk pushojnë asnjë ditë të vetme me planet e tyre për...

Gjermanët kërkojnë zgjidhje politike. I japin goditjen më të rëndë qeverisë së Ramës

Grupet Parlamentare të Koalicionit Qeverisës CDU-CSU dhe SPD në Bundestagun Gjerman kanë vendosur sot se për Shqipërinë nuk ka hapje të negociatave drejt Bashkimit...

Deklarata të forta nga Gjermania: Qeveria Rama ka rënë, shteti shqiptar në prag falimenti

Ekonomia shqiptare është në një situatë të ngjashme me piramidat e vitit 1997, shteti është në prag falimenti. Shqiperia nuk do të marrë miratim...

Ish deputeti demokrat zbulon grabitjen e rradhës: Pas Sarandës Rama jep me PPP edhe Kepin e Rodonit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji denoncon grabitjen e një tjetër pasurie publike dhe kthimin e saj në PPP. Salianji ka publikuar dokumente se si...

“Vetëvendosje” kërkon dorëheqjen e kryeministrit Rama: E vetmja zgjidhje e krizës politike

Lëvizja "Vetëvendosje" ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama si e vetmja zgjidhje e krizës politike në Shqipëri Nëpërmjet një deklarate, "Vetëvendosje" shprehet se vendi...

“Menu burgu”, ekspertët e komunikimit të qeverisë Rama ju servirin specialitetin më të fundit

"Mirë se erdhët në shtetin shqiptar! Për të gjithë të apasionuarit e dhunës ndaj zgjedhjeve, kjo është oferta dhe specialiteti i ligjit." Kështu thuhet në...

Studentët rikthehen në protestë më 22 maj: Ja kushtet që duhet të plotësojë qeveria Rama

Me një vendim të univirsetiteteve shqiptare, më 22 maj studentët do të rikthehen në protestë kundër qeverisë Rama. Sipas raportimeve sot në qytetin e Korçës...

PD: Rama në këto 6 vjet ka sjellë zero investime të reja te huaja

Partia Demokratike ka deklaruar se ekonomia shqiptare po mbaron, ajo është në rënie, për shkak se të rënies së investimeve të huaja. Përmes një deklarate...

Latest news

Gjykata e Elbasanit lë në burg Erjon Alibejn, i arrestuar për dy vrasje

Gjykata e Elbasanit ka lënë në fuqi masën “Arrest në burg” për Erjon Alibejn, i arrestuar të premten për dy vrasje. Alibej akuzohet si organizator...

Gazeta greke hapet me titullin “F**k you Erdogan”/ Turqia padi ndaj drejtuesve të medias

Një artikull i disa ditëve më parë i gazetës greke “Dimokratia”, që fyente publikisht në gjuhën turke presidentin turk, Erdogan, ku shkruante “Fuck you...

Rama inspekton punimet për landfillin e ri të Beratit: 7 vite më parë Shqipëria ishte turpi i botës

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet për landfillin e ri të Beratit që do të administrojë mbetjet e qytetit, Kuçovës e Urës Vajgurore. Rama thotë...

Një vit nga tërmeti 21 shtatorit, Vasili: Qytetarët rrinë akoma në çadra dhe kontenierë, qeveria asnjë plan

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar sot në 1- vjetorin e tërmetit të 21 shtatorit, duke akuzuar qeverinë se nuk ka asnjë plan...

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas motorin, humb jetën 63-vjeçari

Një aksident është raportuar në aksin Peqin-Elbasan, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Raportohet se një motor është përplasur me një mjet, ku...
- Advertisement -