- Advertisement -

TAG

qeveria Rama

“Vetëvendosje” kërkon dorëheqjen e kryeministrit Rama: E vetmja zgjidhje e krizës politike

Lëvizja "Vetëvendosje" ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama si e vetmja zgjidhje e krizës politike në Shqipëri Nëpërmjet një deklarate, "Vetëvendosje" shprehet se vendi...

“Menu burgu”, ekspertët e komunikimit të qeverisë Rama ju servirin specialitetin më të fundit

"Mirë se erdhët në shtetin shqiptar! Për të gjithë të apasionuarit e dhunës ndaj zgjedhjeve, kjo është oferta dhe specialiteti i ligjit." Kështu thuhet në...

Studentët rikthehen në protestë më 22 maj: Ja kushtet që duhet të plotësojë qeveria Rama

Me një vendim të univirsetiteteve shqiptare, më 22 maj studentët do të rikthehen në protestë kundër qeverisë Rama. Sipas raportimeve sot në qytetin e Korçës...

PD: Rama në këto 6 vjet ka sjellë zero investime të reja te huaja

Partia Demokratike ka deklaruar se ekonomia shqiptare po mbaron, ajo është në rënie, për shkak se të rënies së investimeve të huaja. Përmes një deklarate...

Basha jep deklaratë të fortë nga Farka: Më 12 maj do dëbohet banda kriminale

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se se më datë 12 maj banda kriminale do të tundet nga protesta e opozitës së...

Vajza e Linda Ramës “bashkëjeton” me Ministrin e qeverisë Rama, Genti Cakaj

nga Beqir Sina Fenomeni i nepotizmit godet ashpër Qeverinë Rama 2 edhe në ministrinë e Jashtme të Shqipërisë. Në rrjetet sociale, dhe disa portale kohët e...

5 muaj në protestë/ Balliu: Nga ne do i vij fundi qeverisë “Rama”

Vazhdojnë protestat e banorëve të Astirit pas më shumë se 5 muajsh. Gjatë mbrëmjes së sotme, ish-deputeti demokrat Klevis Balliu është shprehur se do jetë...

Rama krahason veten me Duçen e Italisë/ Bushati: Gafë historike, e pavend dhe e rrezikshme

Analisti Andi Bushati e ka quajtur të pavend dhe të rrezikshëm krahasimin që kryeministri Rama ka bërë me "Duçen" e Italisë, qoftë kjo edhe...

Procedohet kreu i PD-së në Librazhd/ Vreto-Ramës: Nuk na tremb o i mbaruar…

Kreu i PD-së në Librazhd, Bujar Vreto si dhe 5 persona të tjerë janë proceduar penalisht nga policia e Librazhdit pasi këta persona po...

Shkarkohen drejtoreshat te Tatimet dhe Doganat, ja kush i zëvendëson

Janë shkarkuar sot nga detyra dy drejtuese të larta, Drejtorja e Doganave, Belinda Ikonomi dhe Drejtorja e Tatimeve, Vasilika Vjerro. Zëvendësuesi i Ikonomit te Doganat do të...

Latest news

I riu nga Roskoveci vret babain duke e goditur me shkop në kokë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të premteje në Fier ku një 52 vjeçar ka humbur jetën pas një goditje në...

Basha nderon epopenë e UÇK: Jasharët i treguan botës se atdhedashuria është e pamposhtshme

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nderuar epopenë e Ushtrisë Çlirtimtare të Kosovës. Në një shënim në Facebook, Basha shkruan se familja Jashari i...

Rama e konfirmon: Aeroporti i Vlorës do ndërtohet nga kompania e Behgjet Pacollit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kompania fituese që do të ndërtojë aeroportin e Vlorës është kompania e Behgjet Pacollit. Rama u shpreh se me shpalljen...

Celibashi kërkesë ministrisë së Brendshme: Të shtyhet afati për ID që skandojnë më 25 prill

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi i ka kërkuar ministrisë së Brendshme, shtyrjen e afatit të vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit biometrik. “Me qëllim ushtrimin e...

PE-ja kërkon nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Në Komisionin për politikë të jashtme të Parlamentit Evropian janë miratuar raportet për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Me këto raporte, duke marrë parasysh...
- Advertisement -