Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gjermanët kërkojnë zgjidhje politike. I japin goditjen më të rëndë qeverisë së Ramës

Nga Ejona 0

Grupet Parlamentare të Koalicionit Qeverisës CDU-CSU dhe SPD në Bundestagun Gjerman kanë vendosur sot se për Shqipërinë nuk ka hapje të negociatave drejt Bashkimit Europian pa plotësuar 9 kushtet kryesore dhe disa nënkushte të tjera.
Kryefjala e kushteve ultimatum që Gjermania i vendos qeverisë Rama është pikërisht zgjidhja e ngërçit më të madh që ka bllokuar vendin, zgjidhja e krizës politike.
Kriza politike në mes të pushtetit dhe opozitës në Shqipëri e ka arritur pikën më të lartë të vlimit politik. Raporti i OSBE/ODIHR vlerësoi zgjedhjet e fundit të 30 qershorit si antidemokratike dhe jopërfaqësuese, zgjedhje të cilat i siguruan qeverisë Rama pushtet absolut edhe në nivelin e qeverisjes vendore.
Ndërkohë e vetmja zgjidhje e krizës, pas vendimit radikal të opozitës për djegien e mandateve është ajo e zgjedhjeve të parakohshme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej