- Advertisement -

TAG

qeveria Rama

Basha: Të dhënat e raportuara për të infektuarit dhe viktimat janë të manipuluara. Rama fryhet si gjel dhe kakaris si pulë

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka deklaruar se të dhënat e raportuara për të infektuarit dhe viktimat janë të manipuluara. Në një konferencë për mediat nga...

Skandali 22 milionë euro: Incenerator apo kaldajë me naftë në Elbasan?!

Inceneratorët, korrupsioni qeveritar lidhur me to, skandalet dhe denoncimet kanë qenë të pandalshme dhe të pafundme që nga dita e parë e firmosjes së...

Qytetarëve iu ndërrojnë vendbanimin, PD: Qeveria e Ramës ka nisur manipulimin e listave

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka akuzuar qeverinë se ka nisur manipulimin e listave të votuesve për zgjedhjet e ardhshme. Teksa publikon videon...

Majlinda Angoni emërohet prefekte e Shkodrës, vendimi u mor 1 javë më parë në Elbasan

Qeveria Rama po bën ndryshime të njëpasnjëshme pak muaj para fillimit të fushatës dhe zgjedhjeve të reja parlamentare të 2021. Pas dërgimit të Ilir Beqajt...

Lëvizja Vetëvendosje: Rama po e fal detin duke pranuar diktatin grabitqar të Micotaqisit

Lëvizja Vetevendosje Tiranë ka reaguar për deklaratat e kryeministrit Edi Rama ku u shpreh se Greqia është në drejtën e vetë që të zgjerohet...

Basha: Shqipëria zhytet në varfëri, taksa progresive e Ramës dështoi duke prodhuar vetëm kaos

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar qeverinë Rama se në këto 7 vite qeverisje e ka futur vendin në një varfëri të...

Detyrimet e prapambetura pritet të arrijnë në 560 milionë euro këtë vit

Ministria e Financave njoftoi në treguesit e Kuadrit Makroekonomik 2020-2023 se borxhi publik jashtë treguesve fiskale (detyrimet e prapambetura) do të arrijnë gjatë këtij...

PD: Vrasje, plagosje, përdhunime, tritol, sundimi i krimit është kthyer në normalitet

Ish-deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj ka akuzuar sot qeverinë Rama se sundimi i krimit në vend është shndërruar në një normalitet, sidomos tani gjatë periudhës...

Epidemiologu italian kritikon ashpër Ramën: Nuk është e nevojshme për masa kaq shtrënguese

Epidemiologu italian Giulio Tarro në një intervistë të dhënë ka shprehur kritika ndaj "qeverisë Rama", pasi me ecurinë e koronavirusit në Shqipëri nuk është...

Vasili ironizon qeverinë Rama: Lekët të mos shkojnë dëm, si ato të Reformës në Drejtësi

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale pasi ka përshëndetur Konferencën e Donatorëve, nuk ka lënë pa ironizuar edhe qeverinë...

Latest news

Shpëtim Idrizi sqaron hedhjen e shishes ndaj eskortës së ministrit grek: Policia u soll në mënyrë agresive me ne (film)

Lideri i PDIU Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ka sqaruar incidentin e ndodhur sot, ku ai hodhi një...

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

Italia regjistron 89 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, rreth 11 mijë raste të reja

Italia shënon sërish rritje të rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë infektuar 10.874 persona nga 144.737 tamponë të kryer. Në...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...
- Advertisement -