Basha: Të dhënat e raportuara për të infektuarit dhe viktimat janë të manipuluara. Rama fryhet si gjel dhe kakaris si pulë

Duhet të lëçisni

Kryemadhi publikon skandalin për landfillin e Tiranës: Aferën do e dërgoj në SPAK (Film)

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka denoncuar publikisht skandalin e paralajmëruar dy ditë më parë për landfillin e Tiranës. Përmes një deklarate për mediat, Kryemadhi...

Vritet një person me armë zjarri në Vlorë

Vritet një person në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën “Transballkanike” në Vlorë. Nuk dihen ende rrethanat e kësaj ngjarje.

Kisha dhe shtëpi të shkatërruara, çfarë la pas tërmeti në Greqi

Tërmeti me magnitudë 5.9 të shkallër Rihter në zonën e Larisas në Greqi ka shkaktuar dëme të shumta pranë epiqendrës, e cila ishte vetëm...

Bashkimi Evropian nxjerr bllof Ramën: I kemi kërkuar sqarim për marrëveshjen e Portit të Durrësit!

Bashkimi Evropian i ka kërkuar qeverisë shqiptare sqarime për të vlerësuar nëse marrëveshja me kompaninë Emaar për investimin prej 2 miliardë dollarë në Portin...

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka deklaruar se të dhënat e raportuara për të infektuarit dhe viktimat janë të manipuluara.

Në një konferencë për mediat nga selia blu, Basha foli për situatën e pandemisë në vend, ku theksoi se qeveria nuk ka bërë asnjë reagim pas deklaratës së tij, për të cilën u referohet burimeve se spitalet Covid nuk kanë më kapacitete.

“Edi Rama është Robert Camcakëzi. Asnjë drejtor komunalje nuk shkon 10 herë në një kantier. Unë nuk do të lodhem që ditë për ditë ti kujtojmë detyrat dhe përgjegjësisë që ka.

Sot na shpallet plani i maskave. Nuk ka masa reale siç marrin vendet e tjera të rajonit për tu përballur. Edi Rama mosmarrjen e masave mundon ta fshehë pas maskave.

Arsyeja përse Edi Rama bën sikur nuk e ka dëgjuar planin tonë me 5 pika është rrjedhja e vazhdueshme e parave të buxhetit për skema korrupsioni. Edi Rama fryhet si gjel dhe kakaris si pulë.

Të dhënat e raportuara për të infektuarit dhe viktimat janë të manipuluara. Edhe drejtori i bashkisë së Tiranës që ndërroi jetë nuk është raportuar.

Këtu akoma mjeku i familjes është lënë jashtë kësaj beteje. Megjithëse kemi 6 muaj që bëjmë thirrje. Asnjë reagim nga qeveria për lajmin se spitalet COVID 1 dhe 2 janë mbushur plotësisht”, u shpreh Basha.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Kryemadhi publikon skandalin për landfillin e Tiranës: Aferën do e dërgoj në SPAK (Film)

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka denoncuar publikisht skandalin e paralajmëruar dy ditë më parë për landfillin e Tiranës. Përmes një deklarate për mediat, Kryemadhi...

Vritet një person me armë zjarri në Vlorë

Vritet një person në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën “Transballkanike” në Vlorë. Nuk dihen ende rrethanat e kësaj ngjarje.

Kisha dhe shtëpi të shkatërruara, çfarë la pas tërmeti në Greqi

Tërmeti me magnitudë 5.9 të shkallër Rihter në zonën e Larisas në Greqi ka shkaktuar dëme të shumta pranë epiqendrës, e cila ishte vetëm...

Bashkimi Evropian nxjerr bllof Ramën: I kemi kërkuar sqarim për marrëveshjen e Portit të Durrësit!

Bashkimi Evropian i ka kërkuar qeverisë shqiptare sqarime për të vlerësuar nëse marrëveshja me kompaninë Emaar për investimin prej 2 miliardë dollarë në Portin...

Lajçak mesazh Kurtit: Bashkimi Evropian pret vazhdimin e dialogut

I dërguari special i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak para nisjes për në Serbi ka takuar ambasadorët e vendeve të BE-së në Kosovë. Lajçak...