- Advertisement -

TAG

qeveria Rama

Basha: Banditët e qeverisë pengojnë drejtësinë. Vendi i zhytur në krim.

Kreu i Partisë Demokratike , Lulzim Basha ka akuzuar qeverinë Rama për degradimin e situatës së rendit dhe sigurisë në vend. Basha tha se kur...

Miratimi i ligjit të plehrave, Basha: Vetëm për arsye kriminale e korruptive

  Kryetari i PD, Lulzim Basha e ka cilësuar miratimin e ligjit të plehrave provë të qartë se qeveria aktuale ka braktisur interesin publik. Basha ka...

Rama Berisha, replika në kuvend për biznesmenin libanez

Ish-kryeministri Sali Berisha,  gjatë fjalës së mbajtur në kuvend, ka akuzuar qeverinë për dëbimin e biznesmenëve nga vendi, duke iu referuar rastit të kompanisë...

Bregu: Jo pjesë e ndonjë qeverie Rama, as makinacioni MetaX

Majlinda Bregu, në një deklaratë në rrjetin social  "facebook",  deklaroi se i vetmi hall që e shqetëson është rikthimi i PD- së në pushtet...

KiE akuzë qeverisë: Fondet për bashkitë po ndahen politikisht

Një raport i Kongresit të Autoriteteve Lokale të Këshillit të Europës ben të ditur se ndarja territorial e 61 bashkive ka krijuar konfuzion dhe...

Gërdec / Dy lapidarë për 26 viktima, një i PS, tjetri i PD

Ishim mësuar me dy festa dëshmorësh, me dy palë veteranësh, shoqata intelektualësh apo studentësh, secila sipas partisë që i shkon pas dhe e mbështet. Por...

Latest news

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...
- Advertisement -