Doda: Rama pasi goditi PDIU, zhduku Çështjen Çame nga programi i bisedimeve me Greqinë (film)

Duhet të lëçisni

Regjistrohen 3 raste të reja me koronavirus në Gjirokastër, mes tyre një nxënës shkolle

Raste të reja me koronavirus shfaqen në Gjirokastër. Mësohet se tre rastet u raportuan gjatë këtyre 24 orëve, ndërsa bëhet fjalë për një nxënës në...

“Kujdes me higjienën”, Kalo apel qytetarëve: Tendencë rizgjimi të rasteve me COVID-19 në vjeshtë

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo paralajmëron se vjeshta do të ketë një tendencë në rritje të rasteve me COVID-19. Kalo thekson se në këtë...

Naftëtarët e Ballshit paralajmërojnë grevë: Ministrja u tregua shumë arrogante me ne

Naftëtarët e Ballshit shohin grevën e urisë si alternative për zgjidhjen e situatës. Mësohet se kreu i Sindikatës se naftëtarëve të bashkuar, Sokol Dautaj ka...

Hoti: Asociacioni është temë e mbyllur për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar këtë të hënë se çështja e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë është një temë...

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU, Mesila Doda, deklaroi se qeveria Rama në këtë mandat të dytë duket sikur e ka hequr terësisht nga axhenda çështjen çame dhe nuk është më pjesë e bisedimeve me Greqinë.

“Çështja Çame as nuk shtrohet në tavolinën  e bisedimeve kur flasion ministrat, ka bisedime të tipit edhe që emri Çamëri të hiqet nga librat e Historisë, barazohet me Vorio-Epirin”, u shpreh Doda.

Doda shtoi se  Rama e shfrytëzoi këtë çështje kur i nevojiteshin votat e PDIU-së dhe pasi goditi dhe PDIU, zhduku çështjen çame.

E ka hequr dhe nga programi i qeverisë. E përdori kur i duheshin votat e PDIU. Dhe pasi goditi dhe PDIU, zhduku çështjen çame. Këtë nuk do ta harrojë mirë çdo shqiptar i Çamërisë që voton në Republikën e Shqipërisë. Gjithkujt që mund ti duket se Edi Rama ka bërë një hap përpara apo ka ndihmuar. Duhet ta dinë se armiku i vetëm i kësaj çështje ka qenë dhe është edhe sot Kryeministri. Tashmë është e qartë, çështja çame as nuk shtrohet në tavolinën  e bisedimeve kur flasion ministrat, ka bisedime të tipit edhe që emri Çamëri të hiqet nga librat e Historisë, barazohet me Vorio-Epirin. Do të jenë përpjekje të kota, Çamëria ka ekzistuar edhe kur nuk ka qenë Edi Rama dhe do të ekzistojë edhe kur të mos jetë më Edi Rama sepse kjo është historia e popullit tonë. Me historinë nuk luhet dhe historia nuk shitet dhe nuk blihet dot për orekse të një pushteti të caktuar”, deklaroi Doda.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Regjistrohen 3 raste të reja me koronavirus në Gjirokastër, mes tyre një nxënës shkolle

Raste të reja me koronavirus shfaqen në Gjirokastër. Mësohet se tre rastet u raportuan gjatë këtyre 24 orëve, ndërsa bëhet fjalë për një nxënës në...

“Kujdes me higjienën”, Kalo apel qytetarëve: Tendencë rizgjimi të rasteve me COVID-19 në vjeshtë

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo paralajmëron se vjeshta do të ketë një tendencë në rritje të rasteve me COVID-19. Kalo thekson se në këtë...

Naftëtarët e Ballshit paralajmërojnë grevë: Ministrja u tregua shumë arrogante me ne

Naftëtarët e Ballshit shohin grevën e urisë si alternative për zgjidhjen e situatës. Mësohet se kreu i Sindikatës se naftëtarëve të bashkuar, Sokol Dautaj ka...

Hoti: Asociacioni është temë e mbyllur për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar këtë të hënë se çështja e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë është një temë...

Dy persona me Covid-19 tentojnë të kalojnë kufirin në Kakavijë, gjobiten me 700 mijë lekë

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka gjobitur dy persona nga Saranda me 700 mijë lekë në Gjirokastër pasi tentuan të kalojnë doganën e Kakavijës drejt tokës...