- Advertisement -

TAG

Çeshtja çame

Lali Fiku t’i vijë anash PDIU-së

Nga Arben Llalla Që Edi Rama të qëndronte në pushtet edhe katër vjet, në vitin e fundit të mandatit të parë bëri një pakt të...

Idrizi regon ndaj deklaratave të Ramës në Sarandë: Cjapi që po i vjen ngordhja të lidhë gjuhën

Kreu i Partisë Drejtësisë, Intergrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ka reaguar lidhur me dreklaratat e kryeministrit ditën e djeshme Sarandë, i cili synon edhe...

“Mbreti-lakuriq” përballë PDIU-së

Nga Alket Veliu “Nacional-socialisti” Rama, nga Saranda, i ka kujtuar komunitetit çam se ka qenë PS që ka mbrojtur interesat kombëtare, duke sulmuar fort kryetarin...

“Të gjithë kanë dashur votat e PDIU”, Idrizi e konfirmon: Për herë të parë kemi marrëveshje me Bashën për Çështjen Çame (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar këtë të premte në Spotlight nga Alban Dudushi, prej ku deklaroi për herë të parë se...

25 prilli/ Mesila Doda: Kemi firmosur me Lulzim Bashën që Çështja Çame të jetë pjesë e programit qeverisës (film)

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda tha se PIDU është në prag të një marrëveshje me Lulzim Bashën për zgjedhjet e 25 prillit...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

I riu çam i përgjigjet Lali Erit: Nuk ju lëmë të varrosni Çështjen Çame. Do i vini anash PDIU-së

Nga Endri Çami U shfaq në Rrogozhinë Lali lehës i Rilindjes për të sulmuar PDIU-në. Kjo qënie u kujtua pas katër vjetësh braktisje totale dhe lënie...

Refleksion në 30 vjetorin e Shoqatës “Çamëria”

Nga Alket Veliu Grekët janë padyshim falsifikatorët më të mëdhenj të historisë. Larg autopsive filozofiko-shkencore, Çështja Çame është një realitet historik që pret zgjidhje. Tendenca...

Greqia i bën dhuratë vetes detin Jon/ Idrizi: Rama po shet interesat kombëtare. Çështjen Çame nuk ia ka lënë Kristaqi që të bëjë si...

Kryetar i PDIU, Shpëtim Idrizi ka deklaruar se Çështja Çame është lënë pas dore, kjo pasi kryeministrit Edi Rama shet interesat kombëtare. Në një intervistë...

Kel Demi: Sandër Lleshi, Turp! Turp! Turp! Dhunoi gra e fëmijë. Këtij njeriu nuk i duhet dhënë as dora në rrugë (film)

Dhuna e pashoqe e ushtruar nga policia e Rilindjes ndaj grave të moshuara dhe fëmijëve që ju bashkuan protestës para Ministrisë së Jashtme e...

Latest news

Këshilli Kombëtar i PD jep “ok”, miratohet lista me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit

Këshilli Kombëtar i PD ka dhënë miratimin e tij për listën me kandidatët të propozuar nga Kryesia për zgjedhjet e 25 prillit. Lulzim Basha, kryetari...

Publikohet lista e PD për Tiranën, Shpëtim Idrizi renditet i nënti, Mesila Doda e 12-ta

Parti Demokratike ka publikuar rënditjen me emrat e kandidatëve të saj për qarkun e Tiranës, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare...

A i lufton vaksina kineze mutacionet? Zbulohen rezultatet e studimit të fundit

Sipas të dhënave të një studimi në Brazil bëhet e ditur se vaksinat ndaj Covid-19 të zhvilluara nga Sinovac Biotech Ltd e Kinës është...

Shteti europian në luftë me rastet e reja: Zgjaten masat kufizuese kundër koronavirusit

Kryeministri Hollandez Mark Rutte tha të hënën se ora policore për të luftuar shpërthimin e koronavirusit duhet të vazhdojë të paktën deri më 31...

Xhemal Gjunkshi nuk do jetë kandidat në 25 prill, Basha e ‘josh’ me një pozicion të ri

Pas Eno Bozdos, edhe Xhemal Gjunkshi nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve të 25 prillit 2021 si kandidat në lista. Burimet bëjnë me dije...
- Advertisement -