Komploti/ Maqedonasit donin të rrëzonin Qeverinë Rama

Duhet të lëçisni

Kontrollet nga Policia/ 24 të arrestuar në gjithë vendin, shoqërohen 49 persona me precedentë penalë

Policia vijon kontrollet pas ngjarjeve kriminale duke arrestuar 24 persona dhe shoqëruar 49 të tjerë. Raportohet se në Tiranë, Korçë dhe Vlorë janë goditur 3...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Hoti mesazh ambasadorëve të BE: Presim të përmbyllet me njohje reciproke

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti i ka bërë të qartë ambasasdorëve të BE gjatë një konference virtuale online se po pret që procesi i...

Policia e Durrësit ndalon 14-vjeçarin, në çantën e dorës i gjendet një pistoletë

Policia e Durrësit ka ndaluar ditën e sotme një 14-vjeçar, të cilit gjatë një kontrolli rutinë i është gjetur një armë zjarri pistoletë tip...

Industria ajrore kërkon testimin e shpejtë të pasagjerëve

Kanë kaluar më shumë se gjashtë muaj që kur Organizata Botërore e Shëndetësisë e shpalli koronavirusin e ri si një pandemi. Industria ajrore gjatë këtij...

Ka dalë në dritë komploti që do vihej në zbatim në Shkup për rrëzimin e Qeverisë së Tiranës të udhëhequr nga udhëheqësi Edi Rama.

Mekanizmi që është përdorur e ka fillesën tek ftesa e munguar ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Intriga është thurrur në Paris, ku mendohet se shtatshkurti Emmanuel Macron është shumë gjeloz ndaj shtatlartit shqiptar.

Megjithë ngulmimin e Angela Merkel, loloja frëng nuk do që t’i japë këto ftesa, jo se nuk janë plotësuar kushtet, por sepse kërkon të rrëzojë nga gjelozia e verbër Artistin e Ballkanit. Këtu hyn në lojë leva e rajonit në duart e galëve, Zoran Zaev. Ky ka thënë që nëse nuk e merr ftesën do e shpërndajë qeverinë e tij.

Pra, bjeri pragut të dëgjojë dera. Medemek, meqë bie maqedonasi, duhet të bjerë dhe shqiptari.

Këtu udhëheqësi ynë e zbërtheu komplotin dhe vendosi që si me ftesë, si pa ftesë dielli do të lindë në 19 tetor, ndaj harrojeni dorëheqjen nga qeveria, ndaj ka urdhëruar të përkthehet në frëngjisht shprehja: “Noc Rrokun!”.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Kontrollet nga Policia/ 24 të arrestuar në gjithë vendin, shoqërohen 49 persona me precedentë penalë

Policia vijon kontrollet pas ngjarjeve kriminale duke arrestuar 24 persona dhe shoqëruar 49 të tjerë. Raportohet se në Tiranë, Korçë dhe Vlorë janë goditur 3...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Hoti mesazh ambasadorëve të BE: Presim të përmbyllet me njohje reciproke

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti i ka bërë të qartë ambasasdorëve të BE gjatë një konference virtuale online se po pret që procesi i...

Policia e Durrësit ndalon 14-vjeçarin, në çantën e dorës i gjendet një pistoletë

Policia e Durrësit ka ndaluar ditën e sotme një 14-vjeçar, të cilit gjatë një kontrolli rutinë i është gjetur një armë zjarri pistoletë tip...

Industria ajrore kërkon testimin e shpejtë të pasagjerëve

Kanë kaluar më shumë se gjashtë muaj që kur Organizata Botërore e Shëndetësisë e shpalli koronavirusin e ri si një pandemi. Industria ajrore gjatë këtij...

Të përndjekurit politikë i kërkojnë Bashës të kandidojë për deputetë përfaqësues të tyre

Të përndjekurit politikë i kërkojnë kryedemokratit Lulzim Basha të fusë në listat e kandidatëve për deputetë përfaqësues të tyre. Ditën e sotme ata kanë mbërritur...