- Advertisement -

TAG

Emmanuel Macron

Franca ashpërson masat kundër koronavirusit

Shkollat në Francë do të mbyllen për së paku tri javë, në kuadër të masave të reja për luftimin e koronavirusit, tha të mërkurën...

Mediat britanike: Evropa do të rinisë vaksinimin me AstraZeneca-n

Sipas The Times.co.uk, Franca dhe Italia po përgatiten të heqin pezullimin e vendosur për vaksinën AstraZeneca, pasi rregullatori evropian doli në përfundimin se përfitimet e...

Macron thirrje Evropës dhe SHBA-së: Dërgoni 4-5% të vaksinave në vende të varfra

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, i bëri thirrje Evropës dhe SHBA-së që urgjentisht t’i dërgojnë 4 deri në 5 për qind të vaksinave të...

Macron del nga karantina pa asnjë simptomë të Covid-19

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka dalë nga izolimi pasi nuk ka më simptoma të Covid-19. Lajmi bëhet i ditur nga Elysée. “Macron tani mund t’i...

Macron: Franca lufton separatizmin islamik, jo Islamin

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka thënë se vendi i tij po lufton "separatizmin islamik, kurrë Islamin". "Franca po lufton kundër ... urrejtjes dhe vdekjes...

Ofendoi myslimanët/ Khabib kritikon Macron: Fshihet pas sloganit të lirisë së shprehjes

Kampioni i UFC-së, Khabib Nurmagomedov ka kritikuar Presidentin francez Emmanuel Macron për përgjigjen e tij ndaj dy sulmeve terroriste në Francë. Khabib nuk i kanë pëlqyer...

Macron: Franca do të përballet me pandeminë deri në verën e ardhshme

Presidenti francez Emmanuel Macron, tha se Franca do të luftojë me koronavirusin të paktën deri në mes të vitit të ardhshëm, pasi rastet atje...

Erdogan kapet me Macronin: Do të kesh edhe më shumë probleme me mua personalisht

Presidenti i Turqisë Erdogan i është kthyer ashpër homologut të tij francez duke i thënë se do të kishte probleme të mëdha me të...

Beirut/ Dy shpërthime në zonën e Portit: më shumë se 100 të vdekur dhe 4 mijë të lënduar prej 2750 ton nitrat (film)

Bilanci i të vdekurve mund të jetë shumë më i rëndë, pasi të paktën 100 persona konsiderohen të zhdukur. Kryeqyteti libanez është mbuluar nga...

BE më 12 korrik nis bisedimet me Kosovën e Serbinë

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar të...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -