- Advertisement -

TAG

Zoran Zaev

Maqedoni e Veriut, propozohet shkurtimi i orarit të punës së administratës publike për 4 orë të premten

Një draft-ligj i hartuar nga Ministria për Administratë dhe Shoqëri Informatike për shkurtimin e orarit të punës të punonjësve të administratës publike në Maqedoninë...

Zjarri me 14 viktima në spitalin Covid të Tetovës, Zaev paralajmëron: Hetimi drejt fundit, raporti të publikohet sa më shpejt

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev parlajmëron se së shpejti publikohet raporti përfundimtar i hetimit për zjarrin në spitalin Covid të Tetovës. Zaev kërkon...

Kosova dhe gazi i lëngshëm në “Ballkan”

Emisioni Ballkan Qeveria e Kosovës e sheh idenë e gazifikimit me gazin e lëngshëm amerikan përmes një porti në Greqi, si një “mundësi shumë interesante”,...

Zaev për regjistrimin: Pavarësisht numrave, ligjet për të drejtat e shqiptarëve nuk do të ndryshohen

Kryeministri Zoran Zaev sqaron dilemat rreth të dhënave të regjistrimit të popullsisë në Maqedoninë e Veriut. Ai thotë se numri i përgjithshëm i popullsisë...

Kurti për “Open Balkan”: E ardhmja e Kosovës është BE-ja, i mbështesim të gjitha iniciativat e saj

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe homologu i tij maqedonas Zoran Zaev nuk janë pajtuar sot për iniciativën “Open Ballkan”. Kurti në një konferencë të...

“Ballkani i Hapur”, Zaev: Me Kurtin kemi qëndrime të ndryshme, por s’na pengon që të bashkëpunojmë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në konferencën për media pas mbledhjes së dy qeverive ka thënë se me kryeministrin Kurti nuk ndajnë...

Kërkesa e opozitës, Zaev: Nuk mendoj për dorëheqje, për çfarë, që të bëhet Mickoski kryeministër?

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev nuk mendon të dorëhiqet nga posti. Ai ka hedhur poshtë kërkesën e opozitës që të dorëhiqet. Madje ai...

A do të japë dorëheqje pas tragjedisë në spitalin Covid? Zaev: Ngjarje të tilla ndodhin kudo në botë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev deklaroi se përjashton variantin e dorëheqjes. Gjithashtu Zaev ka komentuar dorëheqjet e ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe, zëvendësit...

Tragjedia në Tetovë, mblidhet sot me urgjencë qeveria e Zaev

Kryeministri Zoran Zaev ka njoftuar se qeveria e Maqedonisë së Veriut do të mbajë sot një mbledhje urgjente gjatë së cilës do të diskutohet...

Tenori-Ramës: Psikopat që injoron dhimbjen e çdo nëne kosovare që sot prehrin e ka bosh prej miqve tuaj

Pas mbajtjes së Samitit të tretë të Mini-Shengenit Ballkanik në Tiranë, me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, Presidentin e Malit të zi, Milo Gjukanoviç,...

Latest news

Përndiqte ish të dashurën, arrestohet 39 vjeçari në Tiranë

Bie në prangat e policisë një 39 vjeçar në Tiranë që ka përndjekur vazhdimisht ish të dashurën. Gjithashtu Policia ka arrestuar edhe 3 të rinj...

Vdekja e 4 turistëve në hotelin në Qerret, dyshohet se pasi kishin konsumuar alkool dhe kokainë kishin kaluar në overdozë

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me vdekjen e 4 turistëve rusë në saunën e një hoteli në Qerret të Kavajës. Raportohet...

Goditi policin, arrestohet 43 vjeçari në Tiranë

Arrestohet një 43 vjeçar në Tiranë pasi ka goditur një punonjës policie. “Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4 u...

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen para kohe nga jeta të gazetarit: I jam pranë familjes

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gazetarit Artjan Tepelena. Gazetari humbi betejën me Covid në moshën...

Kishin bërë gati 10 kg kanabis për të shitur, pranga të riut në Fier, në kërkim autori tjetër

Sekuestrohen 10 kg lëndë narkotike në Fier, ndërsa në pranga ka rënë një i ri. Në kuadër të operacionit të koduar “Hoxhara” u arrestua...
- Advertisement -