- Advertisement -

TAG

Zoran Zaev

Pas Zaev, drejt dorëheqjes e gjithë qeveria e Maqedonisë së Veriut

MAQEDONI E VERIUT- Dorëheqja e mbrëmshme e kryeministrit Zoran Zaev në Maqedoninë e Veriut nënkupton në fakt dorëheqjen e gjithë kabinetit Qeveritar. Kjo sepse sipas...

LSDM humb zgjedhjet, Zoran Zaev jep dorëheqjen

Kryetari i Lidhjes Socialiste Demokrate, ne Maqedonine e Veriut, Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen. Në daljen e parë pas zgjedhjeve lokale në vend, të cilat...

“E keqja po kërcënon”, Zoran Zaev: Qytetarët po kërkojnë mobilizimin tonë!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev njoftoi sonte se qytetarët kërkojnë mobilizimin e partisë. “Njerëzit duan të shohin rezultate më...

Çfarë ndodh nëse humb zgjedhjet lokale?! Zaev: S’do të ketë zgjedhje parlamentare, do të kemi më shumë kryetarë komunash se VMRO-ja

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, në daljen e parë të tij para mediave pas zgjedhjeve, u pyet nëse do të ketë zgjedhje të reja...

Maqedoni e Veriut, propozohet shkurtimi i orarit të punës së administratës publike për 4 orë të premten

Një draft-ligj i hartuar nga Ministria për Administratë dhe Shoqëri Informatike për shkurtimin e orarit të punës të punonjësve të administratës publike në Maqedoninë...

Zjarri me 14 viktima në spitalin Covid të Tetovës, Zaev paralajmëron: Hetimi drejt fundit, raporti të publikohet sa më shpejt

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev parlajmëron se së shpejti publikohet raporti përfundimtar i hetimit për zjarrin në spitalin Covid të Tetovës. Zaev kërkon...

Kosova dhe gazi i lëngshëm në “Ballkan”

Emisioni Ballkan Qeveria e Kosovës e sheh idenë e gazifikimit me gazin e lëngshëm amerikan përmes një porti në Greqi, si një “mundësi shumë interesante”,...

Zaev për regjistrimin: Pavarësisht numrave, ligjet për të drejtat e shqiptarëve nuk do të ndryshohen

Kryeministri Zoran Zaev sqaron dilemat rreth të dhënave të regjistrimit të popullsisë në Maqedoninë e Veriut. Ai thotë se numri i përgjithshëm i popullsisë...

Kurti për “Open Balkan”: E ardhmja e Kosovës është BE-ja, i mbështesim të gjitha iniciativat e saj

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe homologu i tij maqedonas Zoran Zaev nuk janë pajtuar sot për iniciativën “Open Ballkan”. Kurti në një konferencë të...

“Ballkani i Hapur”, Zaev: Me Kurtin kemi qëndrime të ndryshme, por s’na pengon që të bashkëpunojmë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në konferencën për media pas mbledhjes së dy qeverive ka thënë se me kryeministrin Kurti nuk ndajnë...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -