- Advertisement -

TAG

Zoran Zaev

Kërkesa e opozitës, Zaev: Nuk mendoj për dorëheqje, për çfarë, që të bëhet Mickoski kryeministër?

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev nuk mendon të dorëhiqet nga posti. Ai ka hedhur poshtë kërkesën e opozitës që të dorëhiqet. Madje ai...

A do të japë dorëheqje pas tragjedisë në spitalin Covid? Zaev: Ngjarje të tilla ndodhin kudo në botë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev deklaroi se përjashton variantin e dorëheqjes. Gjithashtu Zaev ka komentuar dorëheqjet e ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe, zëvendësit...

Tragjedia në Tetovë, mblidhet sot me urgjencë qeveria e Zaev

Kryeministri Zoran Zaev ka njoftuar se qeveria e Maqedonisë së Veriut do të mbajë sot një mbledhje urgjente gjatë së cilës do të diskutohet...

Tenori-Ramës: Psikopat që injoron dhimbjen e çdo nëne kosovare që sot prehrin e ka bosh prej miqve tuaj

Pas mbajtjes së Samitit të tretë të Mini-Shengenit Ballkanik në Tiranë, me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, Presidentin e Malit të zi, Milo Gjukanoviç,...

Vëllamët i kishte marrë malli…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga takimi në Shkup me sivëllezërit e tij udhëheqës të Ballkanit Perëndimor. Ai ka publikuar disa foto, në të...

Negociatat me BE / Zoran Zaev: Shqipëria nuk ka pse të bllokohet prej nesh, shqiptarët nuk e meritojnë!

Mos caktimin e një date për konferencën e parë ndërqeveritare për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, Kryeministri i fqinjit tonë lindor Zoran Zaev e...

Kreu i Kuvendit foli shqip në Bruksel, Zaev: Është në kundërshtim me Kushtetutën, u provokua prej disa individëve nga Bullgaria

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, e ka konsideruar si në kundërshtim me Kushtetutën fjalimin në gjuhën shqipe të kreut të Kuvendit Talat...

“MiniShengeni”, Rama, Vuçiç dhe Zaev video-konferencë

Këtë të martë në kuadër të “mini Schengenit”, kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një komunikim online me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Zoran...

Mos çelja e negociatave, Zaev në konferencë me Ramën: Është e padrejtë karshi Shqipërisë

Teksa Bashkimi Evropian edhe një herë nuk ka hapur negociata me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për shkak të vetos së Bullgarisë, në Shkup...

Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës, Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime të ashpra nga diplomacia greke duke shkuar deri aty...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -