Tragjedia në Tetovë, mblidhet sot me urgjencë qeveria e Zaev

0
98

Kryeministri Zoran Zaev ka njoftuar se qeveria e Maqedonisë së Veriut do të mbajë sot një mbledhje urgjente gjatë së cilës do të diskutohet për zjarrin që ra në spitalin Covid në Tetovë.

“Kemi caktuar mbledhje për në ora 10:00”, tha Zaev ndërsa dilte nga godina e Komunës së Tetovës, duke mos dashur të jap detaje për zjarrin nën arsyetimin se deklarata nuk do të ketë derisa organet kompetente të përfundojnë me ekspertizën dhe të zbardhin shkaqet e zjarrit.

Kujtojmë se mëngjesin e sotëm Prokuroria Themelore Publike e Maqedonisë bëri të ditur se si pasojë e flakëve kanë humbur jetën të paktën 14 persona. Mes tyre nuk ka staf mjekësor.