- Advertisement -

TAG

“Maqedonia e Veriut

Doza e tretë e vaksinës, Maqedonia e Veriut merr vendimin, rekomandohet për tre kategori qytetarësh

Maqedonia e Veriut rekomandon dozën e tretë të vaksinës për gjithë qytetarët mbi 60 vjeç, punonjësit shëndetësorë dhe personat me imunitet të dobët. Ministri...

Gati 500 raste të reja me Covid në Maqedoni, humbin jetën 16 persona

Në Maqedoninë e Veriut këtë të mërkurë janë konfirmuar të infektuar me Covid 491 raste të reja nga 3 747 testime dhe 16 persona...

Zaev për regjistrimin: Pavarësisht numrave, ligjet për të drejtat e shqiptarëve nuk do të ndryshohen

Kryeministri Zoran Zaev sqaron dilemat rreth të dhënave të regjistrimit të popullsisë në Maqedoninë e Veriut. Ai thotë se numri i përgjithshëm i popullsisë...

Maqedonia e Veriut nxjerr raportin, 552 qytetarë janë riinfektuar nga COVID-19, një prej tyre për herë të tretë

522 qytetarë të Maqedonisë së Veriut e kanë kaluar më shumë se një herë COVID-19. Nga fillimi i pandemisë gjysmë milioni qytetarësh maqedonas e...

Bullgaria i dhuron Maqedonisë së Veriut 50 mijë vaksina “Pfizer”

Bullgaria i ka dhuruar Maqedonisë së Veriut vaksina “Pfizer” kundër koronavirusit. Lajmi është bërë me dije nga ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani. “Vaksinat...

Mbledhja e përbashkët e qeverive në Shkup, Kosova dhe Maqedonia e Veriut nënshkruajnë 11 marrëveshje bashkëpunimi

Qeveritë e Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, të enjten, në Shkup në kuadër të seancës së përbashkët, kanë nënshkruar 11 marrëveshje bashkëpunimi. Marrëveshjet kanë të...

Djegia e spitalit Covid, qytetarët në Tetovë marshojnë për të përkujtuar 14 viktimat

Në Tetovë të Maqedonisë së Veriut më 11 shtator mijëra qytetarë kanë marshuar, për të kujtuar 14 viktimat e incidentit në spitalin modular të...

Maqedonia e Veriut në vështirësi/ Kërkon ndihmën e BE-së dhe NATO-s pas shpërthimit

Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot ka kërkuar ndihmën e Bashkimit Evropian dhe NATO-së për hetimin e zjarrit, i cili të mërkurën shpërtheu në...

Tragjedia e Tetovës/ Qytetarët e kishin frikë Covid-Qendrën modulare, por ministri Filipçe thoshte se vendosja e këtyre objekteve kushton më lirë

Zjarri shkrumboi Covid-Qendrën modulare në Tetovë mbrëmjen e djeshme. Spitalet modulare nisën të praktikohen në Maqedoninë e Veriut pas shfaqjes së pandemisë COVID-19, si mundësi...

Viktimat nga zjarri në spitalin e Tetovës, Maqedonia e Veriut shpall 3 ditë zie

Qeveria e Maqedonisë së Veriut, ka shpallur 3 ditë zie në nder të viktimave që gjetën vdekjen si pasojë e një zjarri që ra...

Latest news

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...
- Advertisement -