- Advertisement -

TAG

“Maqedonia e Veriut

Shënohet viktima e parë në Maqedoninë e Veriut nga mutacioni britanik

Raportohet viktima e parë nga mutacioni britanik në Maqedoninë e Veriut. Lajmi u bë i ditur në rrjetin social “Twitter” nga mjeku Goran Kungulovski. Ndërkohë...

Indentifikohet një rast i muatacionit britanik të COVID në Maqedoninë e Veriut

Një pacient në Maqedoninë e Veriut ka rezultuar se ka qenë i prekur me mutacionin britanik të COVID-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë rasti u...

Maqedonia e Veriut regjistron 11 viktima dhe 347 të infektuar me COVID-19

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 11 viktima nga COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të tyre në 2799. Konkretisht kanë ndërruar jetë pesë...

14 viktima dhe 307 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bën me dije se në 24 orët e fundit janë realizuar 1854 testime për Covid-19, prej të...

15 viktima dhe 356 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 1.906 teste, prej të cilave 356...

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...

14 viktima dhe 361 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

14 persona kanë humbur jetën nga Covid në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjatë orëve të fundit janë realizuar 2,176...

Konfirmohen disa mutacione të koronavirusit në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar disa mutacione të koronavirusit, por që nuk janë të ngjashëm me variantin e ri të virusit që është zbuluar...

Maqedonia e Veriut, shumë shpejt pritet mbërritja e vaksinës COVAX

Maqedonia e Veriut ka bërë me dije se së shpejti do të nisë fushatën e vaksinimit me vaksinën Covax. Shefi i zyrës së OBSH-së në...

Vaksina anti-Covid në rajon, Shqipëria pas Kosovës, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë

Shqipëria Shqipëria aktualisht sipas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, ka siguruar 500 mijë vaksina anti-covid. Ndërkohë nga skema Covax, për vendin tonë janë parashikuar vetëm 1...

Latest news

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...
- Advertisement -