- Advertisement -

TAG

“Maqedonia e Veriut

Shënohen 393 raste të reja me COVID në Maqedoni, humbin jetën 25 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 2.974 teste dhe janë regjistruar 393 raste të reja me Covid-19, prej të...

Basha: “Gogoli i 8 viteve” i duhet një krizë për të mbuluar dështimin dhe korrupsionin e pakicës që drejton

Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar nga foltorja e parlamentit se Maqedonia e Veriut dhe Kosova e kanë lënë pas Shqipërinë, me paketat ndihmëse për...

185 raste të reja me COVID në Maqedoni, shënohen 15 viktima

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut nga 1876 teste të kryera janë regjistruar 185 raste të reja me Covid-19, prej të...

Përfundon regjistrimi i popullsisë në Maqedoninë e Veriut, dalin shifrat e para

Përfundon procesi i regjistrimit në Maqedoninë e Veriut! Kreu i Shërbimit Statistikor Kombëtar të Maqedonisë Veriore, Apostol Simovski deklaroi se 1,832,696 banorë janë regjistruar...

Nis fushata për zgjedhjet lokale në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut, të hënën, 27 shtator, ka filluar fushata elektorale për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 17 tetor. Për 80...

Doza e tretë e vaksinës, Maqedonia e Veriut merr vendimin, rekomandohet për tre kategori qytetarësh

Maqedonia e Veriut rekomandon dozën e tretë të vaksinës për gjithë qytetarët mbi 60 vjeç, punonjësit shëndetësorë dhe personat me imunitet të dobët. Ministri...

Gati 500 raste të reja me Covid në Maqedoni, humbin jetën 16 persona

Në Maqedoninë e Veriut këtë të mërkurë janë konfirmuar të infektuar me Covid 491 raste të reja nga 3 747 testime dhe 16 persona...

Zaev për regjistrimin: Pavarësisht numrave, ligjet për të drejtat e shqiptarëve nuk do të ndryshohen

Kryeministri Zoran Zaev sqaron dilemat rreth të dhënave të regjistrimit të popullsisë në Maqedoninë e Veriut. Ai thotë se numri i përgjithshëm i popullsisë...

Maqedonia e Veriut nxjerr raportin, 552 qytetarë janë riinfektuar nga COVID-19, një prej tyre për herë të tretë

522 qytetarë të Maqedonisë së Veriut e kanë kaluar më shumë se një herë COVID-19. Nga fillimi i pandemisë gjysmë milioni qytetarësh maqedonas e...

Bullgaria i dhuron Maqedonisë së Veriut 50 mijë vaksina “Pfizer”

Bullgaria i ka dhuruar Maqedonisë së Veriut vaksina “Pfizer” kundër koronavirusit. Lajmi është bërë me dije nga ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani. “Vaksinat...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -