- Advertisement -

TAG

Zoran Zaev

Maqedoni/ BDI ia jep nënshkrimet Zaevit, VMRO thirrje për mobilizim

Në Maqedoni, Bashkimi Demokratik për Integrim ka vendosur t’ia japë nënshkrimet e deputetëve të tij liderit të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev,...

Maqedoni/ Marrëveshje për zyrtarizimin e gjuhës shqipe, Zaev: Jemi harmonizuar me partitë shqiptare

Lideri i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev ka bërë me dije se ka siguruar nënshkrimet e nevojshme të deputetëve për të marrë...

Pas takimit me Hahn/ Zaev: I gatshëm të bisedoj me partitë shqiptare

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev pas takimit me komisionerin Johanes Hahn deklaroi se është i gatshëm të bisedojë me partitë shqiptare, por se ekziston...

Maqedoni/ LSDM dhe BDI intensifikojnë bisedimet për qeverinë e re

Bisedimet për formimin e Qeverisë së re të Maqedonisë ndërmjet Lidhjes Social-Demokrate dhe Bashkimit Demokratik për Integrim janë intensifikuar, por ende pa një marrëveshje...

Maqedoni/ Zaev kërkon mandatin për formimin e qeverisë së re

Kreu i LSDM-së  Zoran Zaev ka kërkuar nga presidenti Gjorge Ivanov që t’i dorëzojë mandatin për formimin e qeverisë së re. Pas dështimit të Nikolla...

Këto janë vendbanimet shqiptare që i dhanë votë LSDM-së

LSDM ka arritur të sigurojë vota të shumta në vendbanimet të banuara krysisht nga shqiptarët. Në Studeniçan, LSDM ka marrë 2515 vota dhe ka dalë partia e...

Gruevski: Maqedonasit nuk do votojnë kurrë për propozimin e shpalljes së gjuhës shqipe si zyrtare

Drejtuesi i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski ka sulmuar kundërshtarin e SDSM, Zoran Zaev, mbi deklaratën e tij për të konsideruar idenë e shpalljes së gjuhës...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -