Rama shtron sot darkë për Zaev dhe Vuçiç, nesër takim zyrtar dhe konferencë e përbashkët

0
98

Ditën e sotme pritet të mbërrijnë në Tiranë, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiç. Bëhet me dije se mbrëmjen e sotme ata do të priten në një darkë nga kryeministri Edi Rama.

Ndërkohë që axhenda e samitit është parashikuar për nesër. Takimi zyrtar do të zhvillohet në Pallatin e Brigadave ndërkohë që më pas tre liderët pritet të mbajnë një konferencë për shtyp.

Nga ana tjetër ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar protestë, që do të nisë nga Partia Demokratike në orën 16:00 për të marshuar më pas drejt kryeministrisë.