- Advertisement -

TAG

Tirane

Plas goma e autobuzit te rruga e Kavajës, dëmtohet një shtetase që ndodhej afër (Çfarë thotë Policia për futbollistet e helmuara)

Tiranë/Informacione paraprake Rreth orës 15:40, në rrugën e Kavajës, ka plasur goma e një autobuzi gjatë kohës që ka qenë në lëvizje. Si pasojë është...

Aksident në qendër të Tiranës, automjeti me targa të Kosovës përplaset me një Benz

Një aksident i lehtë është regjistruar pak më parë në bulevardin Gjergj Fisha, ku një automjet tip Golf me targa të Kosovës është kthyer...

Aksident tek “Don Bosko” në Tiranë, makina përplas një fëmijë 4 vjeç

Një fëmijë ka mbetur i plagosur pas një aksidenti në mesditë në zonën e “Don Boskos”. Ngjarja sipas policisë ka ndodhur rreth orës 12:00,...

Tjetër video skandaloze/ Shikoni se si numëruesi bën të pavlefshme votat e PD-së (film)

Të tjera pamje dalin në lidhje me procesin zgjedhor, ku votat e opozitës janë bërë të pavlefshme. Lëvizja Vetëvendosje Tiranë ka bërë publike të tjera...

Minatori u transportua me urgjencë në Tiranë, QSUT jep informacion për gjendjen e 52 vjeçarit

Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” ka reaguar ditën e sotme për gjendjen e minatorit të Martaneshit që u dëmtua pas një aksidenti në minierë. QSUT...

Denoncoi krimin zgjedhor, Boiken Abazi: Si shpjegohet që partitë e “mëdha” nuk po i nxjerrin videot?

Kandidat i për deputet i Lëvizjes Vetëvendosja në Tiranë, Boiken Abazi ka reaguar pas publikim të dy videove që tregonin  se si fletët e...

Vrasja e të riut në Tiranë, policia zbardh krimin e rëndë, shpallet në kërkim autori dhe 5 të tjerë

Policia e Tiranës ka zbardhur vrasjen e 27 vjecarin Mehmet Qema, mbrëmjen e kaluar të lagjja “5 Maji”. Njoftimi i policisë: Zbardhet ngjarja e ndodhur mbrëmjen...

Gjashtë të arrestuar në Tiranë, policia jep detajet

Gjashtë persona janë vënë në pranga për vepra të ndryshme penale në kryeqytet. Mësohet se në flagrancë është arrestuar një 27-vjeçar me inicialet K....

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Aksident rrugor në Tiranë, fëmija i mitur përfundon në spital pas përplasjes

Një fëmijë i mitur ka përfunduar në spital këtë të diel, pasi një makinë me drejtues shtetasin me inicialet J.S., e përplasi. Aksidenti ndodhi në...

Latest news

1 vit nga shembja e Teatrit Kombëtar, gazeta gjermane: Skandali më i madh kulturor që nga rënia e komunizmit

Gazeta autoritare gjermane, Suddeutsche Zeitung i ka dedikuar një reportazh shembjes së Teatrit Kombëtar. Një vit më pas, gazeta thekson se shembja e Teatrit...

U zgjodh dje në mbledhjen e Këshillit Kombëtar, Eno Bozdo jep dorëheqjen nga komisioni zgjedhor i PD

Eno Bozdo ka dhënë sot dorëheqjen nga komisioni zgjedhor i Partisë Demokratike. Ky komision u votua mbrëmjen e kaluar në mbledhjen e Këshillit Kombëtar, ndërsa...

Krimet zgjedhore dhe pastrimi i parave, kryeprokurori Çela: Shumë shpejt do kemi rezultate

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela, ka zhvilluar sot një takim në Prokurorinë e Fierit, prej ku ka diskutuar për dy çështje kryesore, hetimin e...

Hapen kutitë e para për Beratin, vërtetohet një nga pretendimet e LSI

Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve në KQZ, pasi vendosi javën e kaluar të hapë kutitë e 24 qendrave të votimit me materialet zgjedhore në...

Kurti: Do të ngremë padi ndaj krimeve të Serbisë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka premtuar se do të ngrihet padia ndaj Serbisë për krime lufte. Gjatë seancës së jashtëzakonshme në Kuvend, Kurti thotë...
- Advertisement -