- Advertisement -

TAG

Tirane

Po bënte manovër kthimi në lulishte, furgoni përplas për vdekje 80-vjeçarin në Tiranë

Një aksident me pasojë vdekjen e një 80-vjeçari ka ndodhur mesditën e sotme në një lulishte në Tiranë. Policia bën me dije se furgoni me...

Aksident në Tiranë, Benzi luksoz del nga rruga dhe përplas rëndë vajzën e re

Një aksident i rëndë ka ndodhr në rrugën “Xhanfize Keko” në Tiranë pasditën e kësaj të enjteje, si pasojë e të cilit është dëmtuar...

Punimet për përmirësimin e kabinave elektrike, OSHEE njofton qytetarët e Tiranës: Stakim energjie në këto zona

OSHEE ka njoftuar këtë të mërkurë se ditën e nesërme datë 10 qershor do të ketë stakim energjie nga ora 09:00-16:00 në disa zona të...

Gjashtë të arrestuar në Tiranë, policia jep detajet

Gjashtë persona janë arrestuar për vepra të ndryshme penale në Tiranë. Mësohet se Specialistët për Hetimin e Narkotikëve arrestuan A. Z., 24 vjeç dhe...

Gjyshi i vrau babanë para syve, djali i mitur i çiftit Saliaj pa të gjithë ngjarjen

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në  kryeqytet. Kudret Saliaj mbeti i vrarë, pasi u qëllua për vdekje nga Mexhit Picari,...

Basha me demokratët në Tiranë: 13 qershori për të shpalosur vlera, për të dalë të bashkuar dhe për të dhënë një sinjal të fortë...

Kryetari në detyrë i PD dhe kandidati për kryetar i PD Lulzim Basha është takuar sot me demokratët e Tiranës në degët 1, 2...

Të shtëna me armë në Tiranë, një i vdekur dhe një i plagosur

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur paraditen e të premtes ë një lokal pranë Gjykatës në Tiranë. Për pasojë, një person ka humbur jetën,...

17 vjeçari dëmton rëndë kokën pasi ra nga lartësia në Sarandë, sillet me helikopter në Tiranë

Një 17-vjeçar nga fshati Shelegar, bashkia Sarandë, është transportuar në gjendje kritike në urgjencën e “Stefan Mekshi” dhe më pas është sjellë në Tiranë...

Makina përplas këmbësoren 59-vjeçare në Tiranë

Një këmbësore 59-vjeçare është përplasur nga një makinë në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur rreth orës  13:05, në rrugën “Jordan Misja” ku makina me drejtues R....

Tiranë/ Bie aksidentalisht nga lartësia e pallatit fëmija 9 vjeçe, dërgohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë paradite në Tiranë. Policia njofton se një fëmijë e moshës 9 vjeçe ka rënë nga lartësia e...

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -