- Advertisement -

TAG

Tirane

Ja si të rinjtë në Tiranë arrinin të blenin telefona të shtrenjtë përmes një skeme mashtrimi

Historia më poshtë është e denjë për një skenar filmi dhe si protagonist ka edhe një 17-vjeçar, pjesë e një skeme që me pak...

Shpërthen zjarri në parkingun e një pallati në Tiranë, evakuohen banorët

Një zjarr i madh ka rënë në parkingun e një pallati në rrugën ‘Dritan Hoxha’ në Tiranë, ku policia dhe zjarrfikësit kanë bërë të...

“I ndihmova me naivitet ish-shokët e klasës”, 20 vjeçari në Tiranë i përfshirë në grupin e arrestuar të hakerave

Dija e tepërt dhe gatishmëria për ta vënë atë në ndihmë të të tjerëve, shpesh mund të të përplasë me telashe të mëdha. Në fund...

Plagosja e 19-vjeçarit në Tiranë pas një konflikti të çastit, dy persona në kërkim

Tiranë/Informacion paraprak Rreth orës 15:45, në rrugën “Liman Kaba”, në afërsi të një lokali, në rrethana ende të paqarta është plagosur dyshohet me armë zjarri...

Arrestohet “biznesmenia” në Tiranë

Marida Shehi, 32-vjeçe e cila ishte shpallur në kërkim për veprën penale të mashtrimit është arrestuar nga policia ditën e sotme. Bashkë me të...

56-vjeçari në Tiranë humb kontrollin e makinës, merr para dy këmbësorët

Tiranë- Rreth orës 17:10, në ish Misto-Mame, shtetasi Sh. T., 56 vjeç, ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë jashtë rruge. Si pasojë ka...

Shoferi 53 vjeçar përplas një të mitur në Dibër, sillet me urgjencë në Tiranë

Dibër/Informacion paraprak Në aksin rrugor Maqellarë-Bllatë, shtetasi M. Xh. 53 vjeç, duke drejtuar automjetin e tij ka aksidentuar një fëmijë të mitur, i cili është...

Plagoset minatori në Bulqizë, niset me helikopter drejt Tiranës

Një minator ka mbetur i plagosur ditën e sotme rreth orës 12:00, në minierën e Bulqizës. Mësohet se në një nga galeritë është aksidentuar gjatë...

Tre të mitur tentojnë të grabisin zyrat e OSHEE në Tiranë (Film)

Tre të mitur kanë tentuar që të vjedhin zyrat e OSHEE në zonën e Laprakës Tiranë. Raportohet se të miturit kanë shpërthyer derën dhe janë...

Grabitet një banesë te “Shallvaret” në Tiranë, autorët morën para dhe bizhuteri

Një grabitje raportohet të ketë ndodhur në rrugën “Reshit Çollaku” në zonën e Shallvareve, në Tiranë. Mësohet se persona ende të paidentifikuar kanë hyrë në...

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -