- Advertisement -

TAG

Aleksandër Vuçiç

Një ditë pas dialogut, Vuçiç: Nuk u pendova për fyerjet ndaj Kurtit…

Një ditë pas rinisjes së dialogut Kosovë-Serbi në Bruksel, Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç me anë të një konference për mediat ka zbuluar detaje...

Nis takimi në Bruksel mes Albin Kurtit dhe Vuçiç, dalin fotot nga tryeza e diskutimit (Foto)

Ka nisur sot në Bruksel dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, ku kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ndodhet për herë të parë në tryezë përballë...

Nis sot dialogu Kosovë-Serbi në Bruksel, Albin Kurti për herë të parë përballë Vuçiç

Sot në Bruksel vazhdon dialogu Kosovë-Serbi, ku do të takohen kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç. Ndërsa për Qeverinë e...

Kurti raporton në Kuvend për dialogun me Serbinë

Në Kuvendin e Kosovës këtë të premte do të zhvillohet seanca plenare në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi. Kryeministri Albin Kurti pritet që para deputetëve të...

Dialogu Kosovë-Serbi, media serbe: Ideja e “dy Gjermanive” në lojë përsëri

Dialogu Kosovë Serbi është një ndër çështjet e shumë përfolura, sidomos gjatë ditëve të fundit ku i Dërguari Special I BE për dialogun Miroslav...

Vuçiç: Kurti të mos vijë në Bruksel, nëse nuk do të bisedojmë për Asociacionin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, nuk mendon se kur të shkojë në Bruksel në takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, do të ketë...

Mediat serbe: Kërcënohet me vdekje Presidenti Aleksandër Vuçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është kërcënuar me vdekje, raportojnë mediat serbe. Zëvendësministret Zorana Mihajloviç dhe Maja Gojkoviç kanë dënuar kërcënimet me vdekje që i...

Vuçiç: Kurti s’është as Hegel as Ajnshtajn, shqetësohemi për presionin e Gjermanisë

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç është shprehur se mosmarrëveshja e vetme midis Serbisë dhe Gjermanisë ka të bëjë me Kosovën. Vuçiç tha se nuk...

Vuçiç: Unë nuk e nënshkruaj njohjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, është shprehur i bindur se nuk do ta nënshkruaj njohjen e Kosovës. Në mbledhjen e partisë së tij duke folur...

Vuçiç: Nuk besoj se NATO do të na kërkojë ndonjëherë falje për bombardimet

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç së fundmi ka deklaruar se nuk beson se NATO-ja do t’i kërkojë ndonjëherë falje Serbisë për bombardimin në vitin 1999,...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -