- Advertisement -

TAG

Presidenti serb

Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviç: Ndjehem e rrezikuar nga Vuçiç

Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviç, ka deklaruar se Ministria e Brendshme e Serbisë ia ka hequr masën e mbrojtjes nga afër dhe se...

Bërnabiç: Nga nesër fillon vaksinimi masiv i popullsisë në Serbi

Vaksinimi për grupin tjetër me prioritet, i cili përfshin edukatorë, anëtarë të Ministrisë së Brendshme, ushtrisë serbe dhe përfaqësuesve të mediave në Serbi, do...

Nuk iu lejua hyrja në Kosovë, nervozohet Vuçiç: Jam i padëshirueshëm atje

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka reaguar në lidhje me varrezat masive në Kizhevak të komunës së Rashkës në Serbi, ku dyshohet të jenë rreth...

Hoti u përgjigjet kërcënimeve të Vuçiçit për luftë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas deklaratave së presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, i cili përmendi një luftë të re nëse dialogu mes...

Pas mikut të ngushtë të Ramës, Vuçiç kërcënon dhe Shesheli: Ushtria serbe duhet të futet në Kosovë

Kryetari i Partisë Radikale Serbe (SRS), Vojislav Sheshel kërkon që ushtria serbe të futet në Kosovë. Duke folur për ndalimin që Prishtina u bëri...

Beogradi bën tifo për Trump, Serbia do të ishte më mirë me atë si President

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha të hënën se do të ishte "disi më e lehtë" për Serbinë nëse kandidati republikan dhe presidenti aktual i...

Hoti dhe Vuçiç do të përballen sot pasdite, në takim merr pjesë edhe Lajçak

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiç do të përballen sot me njëri-tjetrin në Samitin e Sigurisë së Beogradit. Dy udhëheqësit e...

Vuçiç kërkon të prishë marrëveshjen e nënshkruar tek presidenti Trump

“Kosova (Prishtina) do të pajtohet që ta zbatojë një moratorium 1-vjeçar, për të mos kërkuar anëtarësim të ri në organizata ndërkombëtare. Serbia (Beogradi) do të...

Befason Vuçiç: Albin Kurti ka të drejtë! Nuk ka vlerë asgjë që arrihet nën presion

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka thënë sot se plotësisht pajtohet me deklaratën e kryeminstrit të Kosovës, Albin Kurti, se asgjë që arrihet nën presion...

Jeremiç: Vuçiç është pajtuar për anëtarësimin e Kosovës në OKB

Kryetari i Partisë Popullore në Serbi, Vuk Jeremiç ka thënë se Presidenti serb Aleksandar Vuçiç në Washington është dakorduar për anëtarësimin e Kosovës në...

Latest news

U plagos në atentat tek Rruga e Elbasanit, ndërron jetë 60-vjeçari

Ka ndërruar jetë në spital personi i plagosur pak minuta më parë tek Rruga e Elbasanit. Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm rreth orës 9:00...

Koalicioni “Aleanca për ndryshim”/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Pas arritjes së koalicionit "Aleanca për Ndryshim" mes PD dhe 13 aleatët e saj, kreu i PD, Lulzim Basha e ka cilësuar ditën e...

Të shtëna me armë zjarri në afërsi të Piramidës, pamjet e para nga vendngjarja

Plagosje me armë zjarri në Tiranë, pranë Piramidës. Raportohet se një person është plagosur me dy plumba dhe është dërguar në spital. Mësohet se personi që...

Ashpërsim i masave kundër COVID-19? Mblidhet sot Komiteti Teknik i Ekspertëve

Në kuadër të situatës së krijuar nga  Covid, pritet që mesditën e kësaj të enjte të mblidhet Komiteti teknik i Ekspertëve . Komiteti Teknik i...

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...
- Advertisement -