- Advertisement -

TAG

kryeministri i Maqedonisë së Veriut

Zaev jep zyrtarisht dorëheqjen si kryeministër i Maqedonisë së Veriut

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot pasdite në Kuvend dorëzoi dorëheqjen e paralajmëruar nga pozita e kryeministrit. Zaev e dorëzoi dorëheqjen përmes letrës...

Zaev pritet të dorëzojë në Kuvend dorëheqjen nga posti i kryeministrit

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ashtu siç dhe ishte paralajmëruar pritet që këtë të mërkurë të dorëzojë dorëheqjen e tij në Kuvend, ...

Nis takimi i “Open Balkan”, Rama e nis me një ftesë Kosovës dhe dy vendeve të rajonit të bëhen pjesë

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pari që ka hapur fjalën në takimin e sotëm në kuadër të Open Balkan. Që në nisje të fjalës...

Rama shtron sot darkë për Zaev dhe Vuçiç, nesër takim zyrtar dhe konferencë e përbashkët

Ditën e sotme pritet të mbërrijnë në Tiranë, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiç. Bëhet me dije se...

Takimi për nismën “Ballkani i Hapur”, presidenti Vuçiç vjen sot në Tiranë

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç vjen sot në Tiranë, në kuadër të takimit të radhës për Ballkanin e Hapur. Kjo nismë do të bëjë...

Tragjedia në Bullgari, Zaev: Viktimat 25-30 vjeç dhe fëmijë, i plagosuri më tha se kishte shpërthim

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev nga Bullgaria ku arriti me shpejtësi për shkak të tragjedisë së tmerrshme me 45 viktima në autostradën...

Sapo u zgjodh/ Presidenti i Bullgarisë: Asnjë lëshim për Shkupin (E pëson edhe Tirana)

“Qeveria e re nuk duhet të bëjë lëshime nga pozitat nacionale, posaçërisht kur bëhet fjalë identiteti e historia bullgare dhe të drejtat e bashkatdhetarëve...

Zaev dha dorëheqjen, Vuçiç dhe Rama në hall për fatin e “Ballkanit të Hapur”

Kryeministri, Edi Rama, teksa po merr pjesë në Samitin për ndryshimin e klimës është takuar sot me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Kreu i shtetit...

Analiza e DW: Fitorja e zgjedhjeve nga opozita në Maqedoni dhe dorëheqja e Zaev

Opozita I fitoi bindshëm zgjedhjet lokale në Maqedoninë e Veriut. Pas përfundimit të votimeve në balotazh të dielën, (31.10) partia VMRO-DPMNE shpalli fitoren në...

“E keqja po kërcënon”, Zoran Zaev: Qytetarët po kërkojnë mobilizimin tonë!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev njoftoi sonte se qytetarët kërkojnë mobilizimin e partisë. “Njerëzit duan të shohin rezultate më...

Latest news

COVID-19 në vend, 789 raste të reja dhe 7 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka nxjerr shifrat e Covid-19 për 24 orët e fundit. Sipas MSH, janë kryer 3667 testime, nga të cilat kanë rezultuar...

COVID-19 në Itali, mbi 77 mijë të infektuar, 352 vdekje

Në 24 orët e fundit në Itali janë shënuar 77.696 raste të reja me Covid nga 519.293 tamponë dhe 352 të vdekur. Këto janë të...

Gjirokastër/ “Benz-i” del nga rruga dhe përfundon në pedonale, plagoset shoferi

Një tjetër aksident i rëndë është shënuar në Gjirokastër. Burime bëjnë me dije se aksidenti ka ndodhur në afërsi të lagjes Gërhot. Një mjet tip...

“Super Skandal!”, Berisha reagon për audion e Veliajt: Një përgjim që bën autopsinë e narkoshtetit

Ish-kryeministri, Sali Berisha, e ka konsideruar si super skandal, përgjimin e dalë ditën e sotme në media, ku Erion Veliaj është kapur duke u...

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...
- Advertisement -