Zaev pritet të dorëzojë në Kuvend dorëheqjen nga posti i kryeministrit

0
73

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ashtu siç dhe ishte paralajmëruar pritet që këtë të mërkurë të dorëzojë dorëheqjen e tij në Kuvend,  pas përfundimit të fjalimit tradicional vjetor para deputetëve të presidentit Stevo Pendarovski.

Kujtojmë se Zaev dorëheqjen e tij e ka paralajmëruar që në humbjen e zgjedhjeve të fundit lokale, ku ka hequr dorë edhe nga pozita udhëheqëse në LSDM.

Ndërkohë dhe ditën e djeshme nga Tirana, ku ishte i pranishëm për takimin e Open Ballkan, Zaev ka konfirmuar sërish dorëheqjen e tij.