- Advertisement -

TAG

Nexhmije Hoxha

Shembet shtëpia e Nexhmije Hoxhës

Shembet shtëpia ku ka jetuar Nexhmije Hoxha. Gruaja e diktatorit Enver Hoxha ka jetuar në këtë banesë që kur u largua nga Blloku, në...

Nexhmije Hoxha ka një sozi në moshën e andropauzës

E veja e diktatorit, Nexhmije Hoxha u largua nga kjo botë në moshën 99 vjeçare. Shumë e cilësuan si vejusha e zezë që hëngri...

Vdes Vito Kapo. Realizoi ëndërrën e saj; ta vinte Nexhmijen përpara

Vetëm pak ditë pas vdekjes së Nexhmije Hoxhës, e la këtë botë në moshën 97-vjeçare Vito Kapo, e veja ish-numrit dy të Partisë Komunsite,...

Gucci Linda, njësoj si Nexhmije Hoxha që flet për demokracinë e burrit të saj

Nga Altin Hazizaj Gucci Linda, që nuk ka jetuar një ditë në varfëri, del e më flet për gratë e majta, punëtore dhe fshatare, që...

Kurrë nuk kemi vrarë pa arsye

Nga Ilir Seci - “Kurrë nuk kemi vrarë pa arsye” - shprehimisht kështu asht shprehë Nexhmije Hoxha në nji intervistë dhanun revistës gjermane “Der Spiegel”,...

Budallaçkë e vogël, ty të shkon Nexhmija!

Nga Elona Caslli “ Budallaçkë e vogël” ka qenë një këngë, që ke kënduar në festival shoqja Shkurta. Vendosa ta risjell në vëmendjen tënde dhe...

Si i prishi marrëdhëniet Nexhmije Hoxha me të birin, Sokolin?/ Ai nuk i shkoi në varrim

Nexhmije Hoxha, gruaja e ish diktatorit Enver Hoxha ndërroi jetë ditën e djeshme në moshën 99 vjeçare, ndërsa sot është zhvilluar ceremonia mortore dhe...

Letra-Testament e Nexhmije Hoxhës: Unë nuk njoh zot

Nga Xhevdet Shehu Unë, si gazetar, kam pasur rastin të njihem dhe ta takoj disa herë vitet e fundit Nexhmije Hoxhën. Në moshën e saj, gjatë...

Më në fund/ Vdes Nexhmije Hoxha, një nga gratë më të poshtra në histori

Më në fund shkoi tek të shumtët e veja e diktatorit, Nexhmije Hoxha. Një nga gratë më të poshtra të njerëzimit ia doli ta lërë...

Vdekja e Nexhmije Hoxhës/ Reagon ish-i përndjekuri politik: Si mund të ndjesh keqardhje për një xhelate?

Ditën e sotme, gruaja e ish-diktatorit Enver Hoxha, Nexhmije Hoxha ka ndërruar jetë në moshën 99-vjeçare. Besim Ndregjoni, kreu i ish-të përndjekurve politikë ka reaguar...

Latest news

Pas shumë polemikave SHBA zgjedh Kryegjyqtaren e Gjykatës Supreme, betohet Amy Coney Barrett, Trump me një “armë” më shumë në zgjedhje

Pas 27 viteve, SHBA do të ketë një kryegjyqtare të re në Gjykatën Supreme, pasi ditën e djeshme ka bërë betimin gjatë një ceremonie...

52,000 raste ditore me Covid-19, Franca pritet të vendosë masa të reja shtrënguese anti-Covid

Franca është duke mbledhur këshillin e mbrojtjes këtë javë për të vendosur masat e reja shtrënguese anti-Covid. Kjo lëvizje e qeverisë vjen e ndikuar...

Covid 19, mbyllen 14 shkolla në Kosovë, mësimi do të zhvillohet online

Për shkak të paraqitjes së rasteve pozitive me koronavirus, si në mesin e nxënësve ashtu edhe të mësimdhënësve, 14 shkolla në Kosovë janë mbyllur,...

Propaganda/ Të paktën nisi rotacioni dhe kemi Endrin kryeministër

Vetëm Edi Ramës mund t’i shkojë në mend të bëjë propagandë me një operacion humanitar si ai për shpëtimin e disa fëmijëve nga kampi...

Aksident i trefishtë në Lezhë, automjeti me shpejtësi del nga rruga dhe përmbyset

Një aksident i trefishë ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Balldre-Lezhë. Mësohet se 3 automjete janë përplasur me njëri-tjetrin por fatmirësisht nuk ka...
- Advertisement -