Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gucci Linda, njësoj si Nexhmije Hoxha që flet për demokracinë e burrit të saj

Nga Media 0

Nga Altin Hazizaj

Gucci Linda, që nuk ka jetuar një ditë në varfëri, del e më flet për gratë e majta, punëtore dhe fshatare, që ëndërrojnë të kenë rrogën e muajit sa ka Linda pagesën e saj ditore, është qëndrimi më i pafytyrë dhe mashtrimi më i keq që i bëhet të majtëve, sidomos atyre mijërave që shpresuan tek Rilindja dhe sot enden si lypsa rrugëve të Europës!

Asnjëherë nuk ka qënë e nuk do të jetë PS kaq rëndë e mashtruar dhe e vënë përfund nga fenomeni Rama-Linda, që janë aty vetëm për të kontrolluar pushtetin që sjell paraja e favoreve dhe korrupsionit!

E pra, të dalë Gucci Linda e të flasë për gruan fshatare e qytetare të Shqipërisë, që përpos se e dhunuar dhe denigruar, nuk gjen asnjë mbështetje tek sistemi një-partiak që burri i saj ka ngritur në këmbë, është njësoj si Nexhmije Hoxha që flet për demokracinë e burrit të saj, duke harruar të gjithë të vrarët e të rënuarit që ai sistem la pas! Janë të njëjtat fytyra, të njëjtat rrite, të njëjtat metoda, thjesht ndryshon marka e veshjeve dhe konturi shoqëror!

Më vjen vetëm një fjalë në mendje: NEVERI!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej