- Advertisement -

TAG

neveri

Kishte dijeni për shpalljen “non grata” të Berishës? Basha i kundërpërgjigjet Nishanit: Neveri, shpifje e ulët!

Lulzim Basha me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar lidhur me fushatën e nisur në Partinë Demokratike për të marrë kryesinë...

Gucci Linda, njësoj si Nexhmije Hoxha që flet për demokracinë e burrit të saj

Nga Altin Hazizaj Gucci Linda, që nuk ka jetuar një ditë në varfëri, del e më flet për gratë e majta, punëtore dhe fshatare, që...

Thyjani hundën psikopatit që mos ketë më birë ku ta fusë drogën

Nga Kimete Berisha Thyjani hundën psikopatit që mos ketë më birë ku ta fusë drogën. Dhjetë euro janë shumë, o psikopat! Edi Rama nuk ndjen, as turp,...

Këta e kanë bluar kohën

Nga Frrok Çupi Kur thuhet fjala "bluar" për kohën, thuhet me dy ngarkesa. E para kur e harxhon kot; dhe e dyta kur koha është...

Latest news

Vazhdon rritja e temperaturave globale dhe emetimeve të karbonit

Vala e të nxehtit gjatë verës së vitin 2021 përfshiu gjithë Evropën dhe kryesisht rajonin e Mesdheut. Shkencëtarët thonë se viti i kaluar ishte...

Shtrenjtimi i energjisë, Kuvendi i Kosovës sot në seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme lidhur me paralajmërimet për shtrenjtimin e energjisë elektrike. Në rend dite është vetëm një...

ISHP thirrje qytetarëve: Lexoni rregullat e sigurisë para se të dilni

Vendi është përfshirë nga temperaturat nën zero. Instituti i Shëndetit Publik u ka bërë apel qytetarëve të kenë kujdes, të vishen trashë, të pastrojnë...

Rënie temperaturash dhe reshje bore, parashikimi i motit për sot

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe...

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...
- Advertisement -