- Advertisement -

TAG

morine

Trafik në Morinë, Shqiptarët e Kosovës drejt bregdetit për të pushuar

Këtë herë fundjava nisi me fluks të lartë makinash e qytetarë të Kosovës që kaluan në Pikën e përbashkët Kufitare të Morinës me destinacion...

Skandali i korrupsionit nga 32 policët në Morinë, zbardhet skema, ja si i përfituan paratë

Zbardhen detaje të reja nga përgjimet për arrestimin e 32 policëve në Morinë me akuzën për korrupsion. Një nga skemat për të fshehur veprimtarinë...

“Mos hajde pa 250”/ Zbardhen përgjimet që fundosën efektivët në Morinë

Janë zbardhur përgjimet që kanë fundosur efektivët e policisë në pikën e kalimit kufitar në Morinë, të arrestuar për shpërdorim detyre dhe korrupsion. Në...

U merrnin ryshfet qytetarëve/ Ja si efektivët në Morinë tentuan t’u shpëtonin kamerave

Hetimet në pikën kufitare të Morinës kishin filluar kohë më parë, por shpesh herë efektivët, tashmë të arrestuar për korrupsion, tentuan që t’i shpëtojnë...

Dhjetëra policë të arrestuar në Morinë/ Çuçi: Të vendosur për të pastruar Policinë

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka reaguar në lidhje me arrestimet e policëve në Morinë. Përmes një deklarate publike ai shprehet se ky aksion...

Lejoni kalimin e mallrave kontrabandë/ SPAK zbardh detajet: 31 policë janë arrestuar në Morinë

SPAK ka konfirmuar se 31 drejtues dhe punonjës të policisë shqiptare janë vënë në pranga ditën e sotme në Morinë. Në njoftimin e publikuar...

Po tentonte të hynte në Kukës me 39 mijë euro dhe pajisjen e kriptomonedhave, arrestohet 33 vjeçari

Morinë, Kukës Policia Kufitare, në bashkëpunim me strukturat hetimore të DVP Kukës dhe autoritetet doganore, godet një rast të mosdeklarimit të të hollave në kufi. Sekuestrohen...

Nis zbatimi i masave anti-COVID/ Kaos në Morinë. Radhë kilometrike për të hyrë në Kosovë

Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja kufizuese kundër koronavirusit dhe në pikën kufitare të Morinës mbizotëron sërish kaosi. Mësohet se radhë kilometrike...

Kosova shtrëngon masat, qytetarët: Do bllokojmë doganën e Morinës

Masat e reja të vendosura nga qeveria e Kosovës për shkak të rritjes së shifrave me COVID, kanë krijuar radhë të shumta automjetesh në...

O Zot ruaje edhe atë pak Shqipëri që ka mbetë!

Nga Dom Gjergj Meta O Zot ruaje edhe at pak Shqipëri që ka mbetë nga babëzia e njerëzve që e kanë shky e hangër ndër...

Latest news

Presidenti, negociatat para kamerave si rekord guinness!

Nga Lutfi Dervishi Zgjedhja e Kryetarti të shtetit nga një moment solemn, po kthehet në një teatër banal ku gjithkush rreket të përfitojë dhe i...

Biden takim me liderët e Suedisë dhe Finlandës: Krenar të mirëpres dy partnerë në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joe Biden, ditën e sotme shprehu mbështetjen për ofertat e Suedisë dhe Finlandës në NATO, duke e...

Problemet me tenderët: Në 4 muaj 227 subjekte ankohen në KPP, pranohen rreth 50% e tyre!

Hartimi i kritereve dhe dokumenteve të tenderit apo kontestimet në vlerësimin e ofertave kanë detyruar 227 subjekte të ankohen pranë Komisionit të Prokurimit Publik....

“Shuhet” edhe një çift i “Për’puthen”/ Ja detajet që tregojnë se Ana dhe Bruno janë ndarë (FOTO)

Florjana Gjini dhe Bruno Shemsho janë një nga çiftet e formuar në emisionin e dashurisë “Përputhen”. Dyshja që pas daljes së tyre nga programi...

E nxehtë flakë, ja si shfaqet Erjona Sulejmani (FOTO)

Erjona Sulejmani këtë herë ka thyer të gjitha parashikimet lidhur me postimet e fundit. Së fundmi, bukuroshja e njohur ka bërë një postim në...
- Advertisement -