- Advertisement -

TAG

Luljeta Progni

Dokrra hini!

Nga Luljeta Progni Kur Sali Berisha deklaroi në vitin 2012 se Shqipëria renditej vendi i dytë pas Gjermanisë për rritjen ekonomike, Edi Rama e cilësoi...

Lapsusi i rrezikshëm i kryeministrit Rama

Nga Luljeta Progni Kryeministri i Shqipërisë bëri sot një deklaratë të fortë në Kuvend, kur tha se policia ka kërkuar përgjim për Emiljano Shullazin dhe...

Pranvera panameze

Nga Luljeta Progni “Letrat e Panamasë“ zbuluan, se njerëz të pasur dhe të fuqishëm politikisht kanë fshehur të ardhurat e tyre për t’iu shmangur taksave,...

2 prilli, standard i drejtësisë së munguar

Nga Luljeta Progni Sot mbushen 25 vite nga 2 prilli i vitit 1991, ditën kur në një protestë antikomuniste në Shkodër u vranë katër persona....

Kaosi i opozitës pa kauzë

Nga Luljeta Progni Kryetari i Partisë Demokratike duhet të qartësojë me urgjencë qëndrimin e tij për Reformën në Drejtësi. Pa asnjë hezitim duhet të lërë...

Transformimi mund ta shpëtojë median prej politikës

Nga Luljeta Progni Media plotëson dëshirat tona për informim, për të jetuar në një botë reale apo imagjinare, për të vepruar në mënyrë personale apo...

Drejt BE-së si breshkat e Edi Ramës

Nga Luljeta Progni Rezoluta e fundit e Parlamentit Evropian për Shqipërinë u kalua pa shumë vëmendje nga media dhe opozita. Ngjarjet tragjike në Bruksel, por...

Reforma në drejtësi, peng i luftës Rama – Meta

Deputeti socialist Pandeli Majko ka bërë një deklaratë të pazakontë fundjavën që shkoi, duke i propozuar kongresit socialist të shpallë zgjedhjet e parakohshme. Ish-kryeministri, e...

Çfarë do të sjellë në PS një lëvizje tjetër e Ben Blushit?

Shtatë vite më parë në vjeshtën e 2009, Ben Blushi hapi betejën e parë me Edi Ramën dhe rreth tij u mblodhën disa deputet...

Filma bardhezi për propagandë me ngjyra

Këtë shkrim mendova ta publikoja që më 10 shkurt, por nuk e mora me ngut prita edhe 20 shkurtin, hezitova përsëri dhe ja ku...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -