- Advertisement -

TAG

Luljeta Progni

Ben Blushi e mundi Edi Ramën

Kur diktatori zbulonte ndonjë “grup armiqësor”, ekzekutimin e  bënte përmes shfaqjeve diskriminuese në podiumet e ngritura përballë turmave. Në sallat që kutërbonin injorancë dhe...

Me i thënë derrit dajë

Nga Luljeta Progni Leximi i raporteve sipas interesave politike nuk është e më një gjë e re. Pas çdo raporti të ndërkombëtarëve për Shqipërinë, qeveria...

Atentati ndaj konkurencës së ndershme

Sistemi politik, juridik dhe shoqëror që u aplikua në Shqipëri pas rrëzimit të diktaturës, ishte një sistem i importuar nga vendet perëndimore me demokraci...

Standardi i ri i Jolezës

Nga Luljeta Progni Joleza nuk do të jetë më drejtuese e FRESSH-it. Të gjithë mund ta marrin me mend pse, por fakti që vetë kryetari...

Ka rënë qeveria

Nga Luljeta Progni Kur bie ministri i financave do të thotë se ka rënë qeveria. Edi Rama e shkarkoi Shkëlqim Canin nga kreu i financave, praktikisht...

Latest news

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...
- Advertisement -