- Advertisement -

TAG

Luljeta Progni

“Pesha e baltës”, dokumentari për të zhdukurit në diktaturë (film)

“Pesha e baltës” është një dokumentar, i cili i kushtohet të zhdukurve gjatë diktaturës. Janë 6 mijë të pushkatuar, të vdekur nëpër burgje e...

Kel Demi: Rama, nga pjatë franceze, tashmë paçe pilaf! (film)

Emisioni VETTING Në oborret e mbretërive mesjetare të Evropës ekzistonte një personazh i veçantë: gaztori, ose në përkthimin fjalë për fjalë në anglisht: fool-budallai. Gaztori,...

SPAK zhgënjen sërish… në rrënojat e “Tërmetit” 184 (film)

Asnjë zyrtar i lartë pas hekurave për korrupsion, është rezultati zhgënjyes pas një viti pune të SPAK. Prokuroria e Posaçme kundër korrupsionit në nivelet e...

Fotoalbumi i rrallë: Kostumet nga të gjitha trevat shqiptare: asnjëra e mbuluar

Një kolazh piktoresk ku paraqiten foto të grave dhe vajzave nga të gjitha viset etnike të Shqipërisë. Nuk është vetëm Marubi apo fondi i...

“Pa Frymë”, pamjet dhe dëshmitë ekskluzive nga Spitali Infektiv (film)

Ekskluzive nga spitali infektiv. ABC News sjell realitetin shokues nga “Covid 1”: Dëshmitë e të mbijetuarve, vuajtjet nga dhoma e intubimit, çfarë bëjnë mjekët...

Si u fundos Bilal Xhaferri pas kritikës tek Lidhja e Shkrimtarëve të romanit “Dasma” të Ismail Kadaresë (film)

Pak ditë më parë në qytetin e Sarandës, u përurua obelisku kushtuar Bilal Xhaferrit, shkrimtari i talentuar i viteve '60, që diktatura komuniste e...

Nën akuzë… – Vetting (film)

Nga Luljeta Progni Donald Lu dhe Romana Vlahutin janë larguar nga Shqipëria me përshtypjet më të mira. Një ditë para se të largohej nga Shqipëria, Vlahutin...

VETTING/ Kodi i dhunës 110 (Film)

Ishte ora 4:30 e mëngjesit të 17 majit kur lodhja e natës së gjatë të dëzhurnit, kishte tulatur aktivistë dhe artistë në mbrojtje të...

“Skllevërit” e naftës (film)

Jetojnë e punojnë mbi një tokë, nën të cilën ka miliona dollarë, por ata janë shumë të varfër; jetojnë në mjerim me borxhe nëpër...

Sokol Meshi, fisniku i Tropojës që u shua nga Covid-19

60 vite kontribut si inxhinier hidroteknik i dha rrugë, ujë e jetë krahinës së Nikaj-Mërturit e malësisë së Tropojës nga Luljeta Progni Këtë të hënë të 6...

Latest news

Arrestimet në Dibër për blerje votash, Rama: Njerëz pa lidhje me ne, duan të baltosin PS

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me arrestimet në Dibër për blerje votash. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama deklaron se po akuzojnë, inskenojnë kapje...

Dibër/ Topat me lekë për blerje votash, arrestohen dy militantët e PS (Film)

Një makinë me rreth 5 milionë lekë të vjetra të destinuara për blerjen e votës, është bllokuar dje nga mbështetësit e opozitës në zonën...

Basha mesazh për punonjësit e administratës publike: Mos kini frikë, dilni masivisht të votoni për ndryshimin! (Film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vjen sërish me një thirrje drejtuar administratës, që të mos kenë frikë, por të dalin për votime më...

Apeli i Presidentit 48 orë nga zgjedhjet: Të shmanget çdo incident dhe provokim i qëllimshëm

48 orë para zgjedhjeve të 25 prillit, Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje që të shmanget çdo incident artificial dhe provokim i qëllimshëm, që...

Denoncimet për krime zgjedhore, SPAK: PD 50 kallëzime, Presidenti 18

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vlerësuar me përparësi të gjitha rastet e paraqitura nga subjekte të ndryshëm, që lidhen...
- Advertisement -