- Advertisement -

TAG

kujtim xhaja

A do jemi më të njëjtët pas gjithë kësaj?

Nga Kujtim Xhaja I dashur ditar, Ja ku jam sërish ketu e po të shkruaj… Sot është dita e 21 e karantinës…a të besohet se do...

Ditari i një karantine… dita e gjashtë…

Nga Kujtim Xhaja I dashur ditar, Kurrë nuk e kisha imagjinuar se do të të shkruaja, madje njerëzit që mbajnë ditare deri dje, më dukeshin të...

Një histori karantine…

Nga Kujtim Xhaja Ju lutem qëndroni në shtëpi, nëse nuk e bëni për veten tuaj, bëjeni për fëmijët, prindërit, gjyshërit tuaj… E enjte, 12 Mars, Tirana zgjohet...

Do bëhemi qytetarë më të mirë, kur ti kërkojmë biletën faturinos së autobusit…

Nga Kujtim Xhaja E hënë, 20 Janar… Sot do të shkruaj për një ndodhi të rëndomtë që më ka ndodhur, por besoj se secili nga ne...

Shkatërrimi që erdhi natën, një javë pas tërmetit që “gjunjëzoj” Shqipërinë…

Nga Kujtim Xhaja Sot do të shkruaj për një datë, e cila do të mbetet e pa harruar për jetësisht në memorien time dhe jo...

Fëmijë me varësi, lojrat elektronike, e vërteta e hidhur…

Nga Kujtim Xhaja Sot do të shkruaj për lojrat elektronike. Do të shkruaj për ato subjekte, të cilat kanë mbirë si kërpudhat mbas shiut në...

Si m’u duk vizita ime në kishë pas tragjedisë në Zelandën e Re

Nga Kujtim Xhaja Sot, do të shkruaj mbi besimin, mbi atë ndjesi, e cila nuk preket, e mbi të gjitha nuk kërkon të provohet, thjesht...

Studente që “arratisen” nga lokalet e natës në Tiranë, me 40-vjeçarë

Nga Kujtim Xhaja Sot, do të shkruaj për jetën e natës në metropolin tonë, Tiranë. Nuk mbahem nga ata persona, të cilët e frekuentojnë shpesh...

Përrallë nga e tashmja në Tiranë…Dhëndri i ardhur nga Franca, lë nusen se nuk “i doli” e virgjër

Nga Kujtim Xhaja Një përrallë nga e tashmja... Sot do të shkruaj për një ngjarje që më ka tronditur thellë... Kjo ndodhi më ka ndryshuar krejtësisht...

Dje, 10 mijëshen e fundit të rrogës e shpenzova për një libër…

Nga Kujtim Xhaja E premte…ora 19:40… mbrëmje e freskët… Sapo kam dalë nga puna dhe po bëj ca hapa trotuareve të Tiranës… Është muaji Nëntor dhe atmosfera...

Latest news

“Ne duam që ai të ketë sukses”, politikani i afërt i Trump, uron Joe Biden

I dërguari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka uruar Joe Biden i cili mori sot zyrtarisht detyrën si president...

Sekuestrohen miliona euro pasuri në Tiranë, i përkasin personave të përfshirë në trafik droge

Një aksion i madh policie ka ndodhur së fundmi në Tiranë, ku si qëllim ka qenë sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Makina përfshihet nga flakët në Laprakë, ja kush janë dyshimet e para

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Laprakë, Tiranë. Për fatin e mirë, drejtuesi i mjetit, me iniciale B.K., ka mundur të...

Betohet Joe Biden, Presidenti I 46-të i Shteteve të Bashkuara (film)

Me dorën në Bibël është betuar Presidenti i 46 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. Në një ceremoni të pazakontë, ku parardhësi...

Shpëtim Idrizi: “Zëri i gazetës “Çamëria” solli në vëmendje sërish Çështjen Çame dhe penat që kanë shkruar e kanë mbajtur gjallë kauzën e...

Një një aktivitet të organizuar në kuadër të "Javës Çame", u përkujtua sot 30-vjetori i Gazetës "Çamëria", një zë i rëndësishëm për mbajtjen gjallë...
- Advertisement -