- Advertisement -

TAG

kujtim xhaja

“Shkëlqimi” dhe rënia e panaireve të punësimit…

Nga Kujtim Xhaja Të sapodiplomuar, të sapodalë nga auditoret e universitetit, plot me energji mijëra të rinj dhe të reja shqiptare, çdo ditë janë në...

Kur qentë të diktojnë rrugën…

Nga Kujtim Xhaja E mërkurë...Mëngjes i ftohtë... në stacionin e lagjes sime... Në pritje të një autobuzi për në punë... Dy fëmijë të vegjël, një vajzë...

Historia e njërit nga “ata”

Nga Kujtim Xhaja Pas një ditë të lodhshme pune, zbres në qendër të Tiranës...Me kufjet në vesh, ashtu i shpërqendruar ndaloj përpara një semafori... Në krahun...

Kur art bëhet edhe në një qendër tregtare

Nga Kujtim Xhaja Mund të jemi një vend i vogël, ndonjëherë i panjohur, në mes të Ballkanit, por kemi disa gjëra që na dallojnë nga...

Gazetarë të “WhatsApp”-it dhe gazetari e klikimeve

Nga Kujtim Xhaja E enjte… Mbasdite vonë… Sapo kam përfunduar punën, po nxitoj të shkoj në një takim me një mik të ngushtë, me të cilin...

Në Tiranë ka edhe magji, unë e kam zbuluar se ku gjendet!

Nga Kujtim Xhaja E martë...në punë...pushimi i drekës... Sapo kam përfunduar vaktin e shpejtë dhe them t’i bëj një kontroll të shpejtë mediave sociale. Më tërheq vëmëndjen...

Ndihma sociale si puna e qylit dhe të varfërit që nuk ngopen me bukë

Nga Kujtim Xhaja E diel...mëngjes i ftohtë... Dal i përgjumur nga dera...me përtesë bëj të zbres shkallët e pallatit... Rrugën ma pret komshiu përkrah... E përshëndes, i them...

Prindër që u bëjnë fëmijëve detyrat e shtëpisë…

Nga Kujtim Xhaja Drekë… Në punë… një qetësi mbytëse Përpara shoh ca lëvizje të çrregullta të kolegeve të punës... Disa po thonë ca fjalë, ca të tjera...

Një kafe me miqtë e kaluar në Facebook. Ku janë historitë e dashurisë që lindën në atobusë e trena?

Nga Kujtim Xhaja Këtë fundjavë, isha i ftuar nga miqtë e mi për një kafe në barin e përhershëm. Shkova, nuk ngurrova…Pasi u mjaftuam me përshëndetjet...

Këpucarja tiranase që theu tabutë

Nga Kujtim Xhaja Është historia e 44-vjeçares nga Tirana, këpucares së re të lagjes “Porcelan”, e cila duket të ketë bërë të sajin një zanat...

Latest news

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...
- Advertisement -