- Advertisement -

TAG

kujtim xhaja

Njihuni me të riun shqiptar, i cili trajnon futbollistët e ardhshëm të AJ Auxerre, Francë

Nga Kujtim Xhaja Kjo është historia e të riut shqiptar, i cili trajnon prej vitesh, ata të cilët do të jenë pretendentët e ardhshëm për...

“Azizi”, një histori e dhimbshme mbijetese…

Nga Kujtim Xhaja E enjte… ora 17:00… Një nga rrugët më të populluara të Tiranës, e ashtuquajtura pedonale, “gumëzhinte” nga një turmë njerëzish, të cilët ishin...

Një histori suksesi, shqiptari që punon shkenctar në New York rrëfen rrugën e tij

Nga Kujtim Xhaja Ai quhet Klodjan Stafa, është i riu italo-shqiptar, i cili është bërë pjesë e një prej kompanive më të mëdha dhe lider...

Shqiptarët rrinë më mirë pa bukë, se sa pa televizor…

Nga Kujtim Xhaja E hënë… mëngjes…në punë... Heshtjen papritur e thyen një mesazh i nënës sime në celular… Ajo ish shqetësuar së tepërmi kur kish ndezur televizorin...

Të rinjtë shqiptarë drejt Dhërmiut, të huajt pushtojnë Durrësin

Nga Kujtim Xhaja Sot do të shkruaj për pushimet e mia të verës dhe ç’vura re gjatë këtyre pesë ditëve qëndrim… Sepse natyrës prej vrojtuesi nuk...

Mbi koncertin e Daddy Yankee, shumë zhurmë për asgjë

Nga Kujtim Xhaja E premte Ora 19:00 Në sheshin Skënderbej çdo gjë është bërë gati… Një skenë gjigande, e cila ka zaptuar tërë hapësirën përrethqendrës… Një bllokadë e zezë...

Koncerti i Ermalit ishte falas, por për të zgjedhurit pati bileta “First class”

Nga Kujtim Xhaja Gati një muaj përpara u “trumbetua” në të gjithë mediat tradicionale dhe sociale mbajtja e nje koncerti te veçantë në Tiranë. Dy...

Rinia e shisha-s dhe nargjiles

Nga Kujtim Xhaja Sot dëshiroj të flas për trendin më të ri tek të rinjtë shqiptarë. Nargjila, shisha, hookah, kaljan janë emërtesat e së njëjtës...

Ne, italianët e call-centerave shqiptarë

Nga Kujtim Xhaja Ata janë të rinj, energjik dhe punëtorë. Kanë lënë vendet e tyre të lindjes, janë shkëputur nga normat, traditat e vendit fqinj,...

Një udhëtim drejt “ferrit” të Spaçit, aty ku im atë la rininë e jetën

Nga Kujtim Xhaja E diel... mëngjes... Sot, bashkë me një mikun tim kam vendosur të shkoj në një vend, i cili më lidh fort me historinë...

Latest news

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...
- Advertisement -