- Advertisement -

TAG

Kryeministri Edi Rama

Kur ta prishin resmen me gisht

Një “çerr” e ka prishur fotografinë shend e verë të kryeministrit me arsimtarët e Patosit. Kreu i qeverisë ka pozuar para godinës së shkollës së...

Sa miliona euro na kushton tuiteri i Ramës?

Nga Blendi Fevziu Mjaftoi një postim në tuiter i kryeministrit Rama që administrata shtetërore shqiptare të mësojë se ditën e hënë, në datë 25 Korrik...

Plani i qeverisë për Parkun e Liqenit: parkingje, klube, fusha sporti dhe një kullë

Nga Gjergj ErebaraNjë projekt i papublikuar më parë dhe i siguruar nga BIRN përmes një kërkese për të drejtë informimi zbulon se qeveria aktuale...

Gërdufje në qeveri

Nga Enkel Demi Dje, ndoshta ishte dita më e keqe që një aleat t’i ngulte thikën qeverisë. Fill pas grabitjes të ndodhur në Rinas, sekretari...

Byroja rrëzon PD për përjashtimin e Ramës

Edmond Spaho: Rama ofendoi me fjalor banal jo vetëm opozitën por edhe gjykatën dhe prokurorinë Byroja e Kuvendit ka rrëzuar kërkesën e PD për të...

Vizita e Kotzias, një hap para dhe një majtas

Nga Glavo Luda “Parashtrimi i Çështjes Çame nga ana e qeverisë shqiptare në tryezën me homologët grek, nuk është një pengëse për dialogun konstruktiv dhe...

Përse Rama mbrojti Roshin?

Nga Blendi Fevziu Dorëheqja e Elvis Roshit, kreut të Bashkisë së Kavajës nuk ishte vetëm rrjedhojë e ligjit të dekriminalizimit dhe as nuk mund të...

Rama: S’e dija që Elvis Roshi ishte dënuar në Itali

“Kam besuar dhe besoj se historia e Elvisit apo Ervinit, ka qenë thjesht njëra ndër historitë e panumërta të djemve që janë përplasur nëpër...

Jep dorëheqjen kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Roshi

"Qenkam dënuar, kur isha adoleshent në kampin e refugjatëve, por nuk e paskam ditur" Jep dorëheqjen Elvis Roshi. kryebashkiaku i Kavajës. Pas një përpjekje të gjatë Roshi...

Sondazhi, Qeveria punon keq, opozita akoma më keq

Nga Besar Likmeta, BIRN Një sondazh i Institutit Demokratik Amerikan tregon që shumica e shqiptarëve i japin një notë ngelëse qeverisë te drejtuar nga kryeministri...

Latest news

Ndërpriten kontratat e spitaleve me mjekët specializantë, reagon operatori

Operatori i Shërbimeve te Kujdesit Shëndetësor ka reaguar në lidhje me lajmet për ndërprerje të kontratave të specializanteve. Në një njoftim për shtyp, ai sqaron...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Rikonstruksioni i kabinave elektrike/ OSHEE: Në këto zona të Tiranës nuk do të ketë energji elektrike

Operatori për Shpërndarjen e Energjisë Elektrike (OSHEE) ka dhënë njoftimin për ndërprerjen e energjisë elektrike gjatë ditës së nesërme në disa zona të Tiranës....

Përplasje në Jeruzalem, 9 të plagosur dhe dhjetëra të arrestuar

Dhjetë palestinezë u arrestuan sot pas përplasjeve me policinë izraelite në Sheshin Temen në Jeruzalemin Lindor, gjatë të cilave nëntë njerëz u plagosën. Rreth 1000...

Kurti në Vjenë: Kosova dhe Serbia të bëjnë deklaratë të paqes me zotim për mos-sulmim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, këtë të premte ka qenë pjesë e Samitit të gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili është mbajtur në...
- Advertisement -