Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zgjedhjet e 30 qershorit/ Rama: Boll më, nuk do hapim më rrugë (Film)

Nga Klodiana 0

Kryeministri Edi Rama nga Kolonja ku po mban fushatën elektorale për zgjedhjet e 30 qershorit, tha ndër të tjera se PS arriti të fitojë më 2013 përballë Sali Berishës, që  kishte disa emra të rëndësishëm.

Rama u shpreh se kur u mund Berisha, jo më nuk mundeshka sot Basha.

“Ne mundëm Berishën, kur kishte Boden, Jozefinën, kishte ca emra vërtetë që kishin autoritetet, ndërsa ne nuk mundkemi Lulin. Ka njeri që mund ta mendojë se partia e Lulit është më e fortë se ajo e Saliut, që Saliu kishte pushtet që po të dilje në protestë kishte gjasa të fuste plumbin. Na duheshkan tani votat që të mundim Lulin? Kjo është absurde. Saliu është një i mbaruar. Mbarimi i tij është në zhvillim e sipër. Saliu edhe të tjerët vetëm po shkatërrojnë Shqipërinë dhe imazhin e vendit. Është mësuar Saliu që socialistët thotë janë njerëz të butë, do lëshojnë. Por boll më, nuk do i hapim rrugë budallait”, shtoi Rama.

ERTV Live😊: KOLONJË #30QERSHOR🌹 ⭐BASHKIA QE DUAM⭐ SHQIPERIA🇦🇱QE🇪🇺DUAM

Publiée par Edi Rama sur Samedi 15 juin 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej