- Advertisement -

TAG

zgjedhjet e 30 qershorit

Zgjedhjet e 30 qershorit në “Venecia”, Meta: Shqiptarëve iu mohua e drejta e zgjedhjes mes alternativave

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka nxjerrë 10 fakte dhe argumente për zgjedhjet e 30 qershorit të 2019. Gjykata Kushtetuese do të marrë një vendim...

Mblidhen për herë të parë anëtarët e Gjykatës Kushtetuese, çështjet që pritet të shqyrtohen

Shtatë anëtarët e Gjykatës Kushtetuese janë mbledhur sot për herë të parë, për të diskutuar ndarjen e disa çështjeve që presin të shqyrtohen si...

Denoncimi i PD për zgjedhjet e 30 Qershorit, gjykata e Lezhës rikthen për hetim çështjen

Gjykata e Lezhës ka vendosur për të rikthyer për hetim nga prokurorët çështjen e zgjedhjeve të 30 qershorit. Padia ishte bërë nga ana e Partisë...

Rama “ultimatum” kryebashkiakëve: S’keni pushime, vijoni takimet me njerëzit

Kryeministri Edi Rama zhvilluar sot një takim me kryetarët e bashkive të dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit. Burime për abcnews.al bëjnë të ditur se...

Policia jep detajet për arrestimin e Agim Kajmakut

Policia e Tiranës ka dhënë njoftim zyrtar për arrestimin e ish-kryebashkiakut Agim Kajmaku. Bëhet me dije se ekzekutimi i vendimit penal është bërë në...

Gjykata Kushtetuese pranon padinë e Voltana Ademit për të shpallur të pavlefshme zgjedhjet e 30 qershorit

Gjykata Kushtetuese ka pranuar padinë Voltana Ademit për shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve vendore të 30 qershorit. Tre gjyqtarë kushtetues në Dhomën e Këshillimit kanë...

Arben Malaj: Pse nuk votova në zgjedhjet e 30 qershorit

I ftuar në studion e “Abc-ja e mëngjesit” me Enkel Demin, Arben Malaj ka hedhur akuza të forta në drejtim të qeverisë. Malaj e cilësoi...

Lirohet nga detyra zëvendësministri i Drejtësisë Toni Gogu

Lirohet nga detyra zëvendësministri i Drejtësisë, Toni Gogu. Mësohet se lirimi i tij është bërë për shkak se Gogu është zgjedhur si kryetar i Këshillit...

Balliu: Zhvatja i vetmi projekt i Edi Ramës

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu u shpreh partneriteti me krimin, është e vetmja arsye pse Rama kandidoi persona me precedentë penalë, në zgjedhjet e...

Bylykbashi: Raporti i OSBE/ODHIR lajmërimi me vdekje i zgjedhjeve

Komisioni i Venecias ka nisur turin e takimeve me përfaqësues të partive politike në vend. Delegacioni i "Venecias" startoi takimin me ish-deputetin e PD-së...

Latest news

PD kërkon komision hetimor për 25 Prillin, Basha: Buka dhe tre prioritetet e PD-së

Mes debatit dhe çarjes së bazës për shkak të përjashtimit të Sali Berishës, situata brenda PD-së nuk është aspak e qetë. Megjithatë Lulzim Basha...

Përplasja me Bashën, Berisha merr 6 deputetë të grupit të PD

Sali Berisha e nisi foltoren e tij me demokratët për të krijuar një parti që sipas tij në fund do të dalë më e...

KFOR: Po monitorojmë situatën në mbarë Kosovën

Misioni ushtarak i NATO-s në Kosovë ka thënë të hënën se ka rritur numrin e patrullimeve në gjithë Kosovën, përfshirë edhe pjesën veriore. “KFOR-i po...

Vuçiç nuk pranon propozimin e ambasadorëve për zgjidhje në veri: Ishte kërcënim dhe fakt i kryer

Ka përfunduar në Beograd takimi mes presidentit  Alëksandër Vuçiç dhe ambasadorëve të Quint-it, ku nuk është arritur asnjë marrëveshje. Takimi filloi në orën 13:00 dhe...

Tërmeti 5.8 ballë në Kretë, sizmiologu i njohur grek: Nuk pritej i kësaj shkalle, s’e dimë nëse është paralajmërim për të tjera lëkundje

Një tërmet me magnitutë 5.8 ballë të shkallës rihter goditi ishullin e Kretës këtë të hënë, duke shënuar deri më tani dhe 1 viktimë....
- Advertisement -