Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama “ultimatum” kryebashkiakëve: S’keni pushime, vijoni takimet me njerëzit

Nga Klodiana 0

Kryeministri Edi Rama zhvilluar sot një takim me kryetarët e bashkive të dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit.

Burime për abcnews.al bëjnë të ditur se gjatë mbledhjes Rama u ka dhënë ultimatum kryebashkiakëve, duke u thënë këtyre të fundit se nuk do të kenë pushime.

Rama u ka kërkuar atyre që duhet të takohem me qytetarët në çdo zonë.

Nuk do të ketë pushime! Vijoni punën me takimet me njerëzit! Pavarësisht situatës të pandemisë gjeni mënyra për të zhvilluar takime me qytetarët në çdo zonë”, mësohet t’u ketë thënë Rama.

Takimi i kryeministrit me krerët e bashkive vjen një ditë pas tij me deputetët socialistë, të cilëve po ashtu u kërkoi riaktivizimin e bazave për t’u përgatitur kështu për zgjedhjet e 2021.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej