- Advertisement -

TAG

Sali Berisha

Për dashnorët e listave të hapura…

Nga Enkel Demi Kam qenë kundër listave të hapura qysh në fillim, jo se isha orakull, por vëreja zgjedhjet e Kosovës dhe produktin e tyre....

Humbja e PD-së, Berisha: Vota u ekzekutua përpara se të hidhej në kuti

Sali Berisha: 25 prilli, dite e zeze ne historine e demokracise ne Shqiperi! Zgjedhjet jo demokratike! Mandat mbi drogen, krimin, blerjen dhe abuzimin me pushtetin! Vota e...

Sali Berisha: Vuçiç hoqi Majkon nga lista e Ramës (film)

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi mbrëmjen e djeshme, deklaratën e Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç. I ftuar në “Syri TV”, Berisha tha që Pandi Majko...

Ndërhyrje dëshpëruese e serbomadhit Vuçiç për fatin e argatit të tij në Tiranë

Për Edi Ramën, kambanat po bien në të katër anët Nga Sali Berisha Që në fillim të fushatës elektorale, mediat informuan se presidenti i serbomadhisë, ish-goebëlsi...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Grusht shteti me kontrollorët në Rinas? Berisha nxjerr emrat e socialistëve që u punojnë të afërmit në Albcontrol

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mohuar se qëndron pas protestës së kontrollorëve,  të cilën Rama e konsideroi tentativë për “grusht shteti”. Për Rtv Ora, Berisha duke...

Berisha i përgjigjet Ramës dhe Ballukut: Vijojnë avazin “Faji e ka Saliu!”. Kreu i Meduzës e ndrikull Grykësia kërkojnë të mbulojnë vjedhjet me financat...

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur përmes një postimi në facebook, deklaratave të bëra sot nga ministrja Belinda Balluku, lidhur me grevën e punonjësve...

Denoncimi: Vaksinat ruse në Tiranë të prodhuara në Beograd, ja kush është donatori (film)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbardhur dhe denoncuar disa të dhëna mbi vaksinat ruse të ardhura në vendin tonë. "Vaksinat ruse në Tiranë, dhuratë e Emirateve...

Provokimi i Vuçiç, reagon Berisha: Komuniteti ndërkombëtar ta dënojë

Ish-kryeministri, Sali Berisha me anë të një postimi në rrjetet sociale ka dënuar, provokimin e bërë ditën e djeshme nga Presidenti i Serbisë, Aleksandër...

Përplasja tek FRD, Berisha: Meta veproi në përputhje me ligjet

Për përplasjen në zyrat e Frymës së Re Demokratike, Sali Berisha i jep të drejtë Presidenti Ilir Meta. Ish-kryeministri Berisha u shpreh se Presidenti...

Latest news

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Zbulohet misteri i satelitëve mbi qiellin shqiptar (film)

Qytetarët e Elbasanit, Korçës, Beratit dhe disa qyteteve të tjera të Shqipërisë mbrëmjen e djeshme ishin më sytë nga qielli, për shkak të disa objekteve...

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...
- Advertisement -