- Advertisement -

TAG

PS

PD-Ramës: Ato që s’i bëre për 8 vjet, s’do t’i bësh për 4 vjet, vetëm ne do të sjellim ndryshimin

Partia Demokratike ka reaguar me kritika ndaj kryeministri Edi Rama. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” PD shkruan se në këto 8 vite Shqipëria...

“Ku është rroga minimale 300 mijë lekë? Në janar mora 266! Rrugët janë copë-copë“

Sot qeveria jonë e përfaqësuar nga ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku firmosi kontratën për ndërtimin e hekurudhës së re Tiranë-Durrës. Eventin e përbashkët...

Paloka-Ballës: Rama bën biznes me mafian dhe shtron darka luksi për ministrat në Dubai

Numri dy i Partisë Demokratike, Edi Paloka i është përgjigjur deklaratave të bëra sot nga kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, lidhur...

PD: Rama i frikësuar nga përgjimet e Ndraghetës

Partia Demokratike thotë se qeveria është e frikësuar nga përgjimet e Ndraghetës. Pas padisë së Veliajt ndaj ish-deputetes demokrate Grida Duma, PD thekson se qeveria po...

PD e denoncoi për fshehje të pasurisë, SPAK konfirmon: Po hetojmë deputetin e PS

Prokuroria e Posaçme konfirmon se ka nisur hetimin ndaj deputetit socialist Ervin Bushati pas kallëzimit të Partisë Demokratike për mosdeklarimin e pasurisë. SPAK i është...

Abazi: Ja e vërteta mbi votimin e raportit famëkeq të Dick Marty në Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës

Drejtuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Bojken Abazi ka reaguar pas debatit të ri politik lidhur me raportin e Dick Marty-t. Përmes një postimi në...

Votat e administratës/ PD: Do të çohet për ndjekje penale çdo shkelës i ligjit

Partia Demokratike e konsideron shkelje të ligjit dhe barazisë në zgjedhje faktin që në disa segmente të administratës po qarkullojnë disa formularë ku punonjësve...

Zgjedhjet e ardhshme parlamentare/ Pse i trembet PS koalicioneve të opozitës? Bushati: Të bindur për fitoren

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati në ABC-ja e mëngjesit foli për datën e zgjedhjeve dhe zhvillimet në PS. Ai u shpreh se nuk ka...

Vasili: Pas zellit të PS për hapjen e listave fshihej heqja e koalicioneve nga Kushtetuta

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili është shprehur para mediave se PS tregoi se “zelli për të folur për listat e hapura” ishte thjesht një...

Firmoset marrëveshja: PS bind opozitën parlamentare të votojë “5 Qershorin”, kalon edhe ndryshimet kushtetuese

Përfaqësues të opozitës parlamentare janë dakortësuar me Partinë Socialiste për të votuar marrëveshjen e “5 Qershorit” si dhe ndryshimet kushtetuese. Në takimin e tretë mes...

Latest news

892 raste të reja dhe 19 humbje jetë nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo...

KQZ regjistron koalicionin e PD “Aleanca për Ndryshim”. Miratohet dhe projekti pilot për votimin dhe numërimin elektronik

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar në zgjedhjet e 25 prillit, koalicionin e Partisë Demokratike, nën siglën “Aleanca për Ndryshim”. Partia Demokratike ka arritur koalicion...

Paketa mbёshtetёse anti-COVID për biznesin e vogёl/ Basha: Më 25 prill nuk do shihni më shtetin grabitqar

Ndërsa dëgjoi problematikat e biznesit dhe rrjedhimisht të qytetarëve gjatë takimeve në Njësinë 4 në kryeqytet, lideri i opozitës Lulzim Basha iu tregoi edhe...

Idrizi takim me strukturat në Elbasan: Rama dhe Rilindja tradhtuan Çështjen Çame, tani i pret opozita dhe stoli i turpit të historisë

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, zhvilloi një takim me strukturat e kësaj force politike në qytetin e Elbasanit. Në fjalën...

Shpresa tek vaksinat, DW: Rëndohet situata e pandemisë në Shqipëri

Në kohën kur Shqipëria shënon rritje të numrit të viktimave nga virusi, në Tiranë mbërritën 15. 210 vaksina të BioNTech&Pfizer. Autoritetet theksojnë, se situata...
- Advertisement -