- Advertisement -

TAG

PS

Basha: Do kujdesem që gratë të mos bien pre e dhunës verbale të frymëzuar nga kryeministri

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, do të zhvillojë ditën e sotme një takim me gratë kandidate për deputete në qarkun e Durrësit. Gjatë rrugës për...

Deputeti i PS largohet nga politika: Fundi i një kapitulli…

Nga Besnik Baraj Fundi i një kapitulli….. Fillimi i viteve 90 e gjeti Shqipërinë të varfër e të revoltuar, por nuk mungonte idealizmi, ndershmëria dhe profesionalizmi....

E ftoi në PS, Najada Çomo shfaqet në krah të Edi Ramës (film)

E ftoi në PS, Najada Çomo shfaqet krah Ramës. “Najada Çomon e kam ftuar për të dëshmuar për të sjellë një dëshmi ndryshe nga vija...

Tritan Kalo: Komiteti është politizuar/ Rama fton Najada Çomon për deputete

Pasi anëtari i Komitetit të Ekspertëve Tritan Kalo u largua pasi tha se komiteti është politizuar, vjen një lajm tjetër. Top Channel raporton se PS...

PD-Ramës: Ato që s’i bëre për 8 vjet, s’do t’i bësh për 4 vjet, vetëm ne do të sjellim ndryshimin

Partia Demokratike ka reaguar me kritika ndaj kryeministri Edi Rama. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” PD shkruan se në këto 8 vite Shqipëria...

“Ku është rroga minimale 300 mijë lekë? Në janar mora 266! Rrugët janë copë-copë“

Sot qeveria jonë e përfaqësuar nga ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku firmosi kontratën për ndërtimin e hekurudhës së re Tiranë-Durrës. Eventin e përbashkët...

Paloka-Ballës: Rama bën biznes me mafian dhe shtron darka luksi për ministrat në Dubai

Numri dy i Partisë Demokratike, Edi Paloka i është përgjigjur deklaratave të bëra sot nga kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, lidhur...

PD: Rama i frikësuar nga përgjimet e Ndraghetës

Partia Demokratike thotë se qeveria është e frikësuar nga përgjimet e Ndraghetës. Pas padisë së Veliajt ndaj ish-deputetes demokrate Grida Duma, PD thekson se qeveria po...

PD e denoncoi për fshehje të pasurisë, SPAK konfirmon: Po hetojmë deputetin e PS

Prokuroria e Posaçme konfirmon se ka nisur hetimin ndaj deputetit socialist Ervin Bushati pas kallëzimit të Partisë Demokratike për mosdeklarimin e pasurisë. SPAK i është...

Abazi: Ja e vërteta mbi votimin e raportit famëkeq të Dick Marty në Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës

Drejtuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Bojken Abazi ka reaguar pas debatit të ri politik lidhur me raportin e Dick Marty-t. Përmes një postimi në...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -