- Advertisement -

TAG

PS

Votat e administratës/ PD: Do të çohet për ndjekje penale çdo shkelës i ligjit

Partia Demokratike e konsideron shkelje të ligjit dhe barazisë në zgjedhje faktin që në disa segmente të administratës po qarkullojnë disa formularë ku punonjësve...

Zgjedhjet e ardhshme parlamentare/ Pse i trembet PS koalicioneve të opozitës? Bushati: Të bindur për fitoren

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati në ABC-ja e mëngjesit foli për datën e zgjedhjeve dhe zhvillimet në PS. Ai u shpreh se nuk ka...

Vasili: Pas zellit të PS për hapjen e listave fshihej heqja e koalicioneve nga Kushtetuta

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili është shprehur para mediave se PS tregoi se “zelli për të folur për listat e hapura” ishte thjesht një...

Firmoset marrëveshja: PS bind opozitën parlamentare të votojë “5 Qershorin”, kalon edhe ndryshimet kushtetuese

Përfaqësues të opozitës parlamentare janë dakortësuar me Partinë Socialiste për të votuar marrëveshjen e “5 Qershorit” si dhe ndryshimet kushtetuese. Në takimin e tretë mes...

“Nga shtatori do të ulet në gjunjë dhe ne janar mund të shtrihet për tokë. Injoranti i Surrelit nuk kupton asgjë”, Kastriot Islami...

Ish-anëtari i kryesisë së Partisë Socialiste, Kastriot Islami, përmes një statusi në facebook ka pasqyruar situatën e vështirë ekonomike në të cilën ndodhet vendi....

Pasi nuk i eci as me PD e as me PS, Rudina Hajdari bashkohet me shoqërinë civile

"Prandaj sot u bashkova me Nismën Thurje dhe organizatat e shoqërisë civile për të ndarë me ta ecurinë e deritanishme të proçesit për ndryshimin...

PS fut “duart” në draftin e opozitës së re për heqjen e koalicioneve, gruaja e Ilir Rusmajlit hartoi amendamentet e Myslym Murrizit

Një detaj i vogël në draftin për ndryshimet kushtetuese ka zbuluar, përtej çdo dyshimi, se në parlamentin e Shqipërisë nuk ka deputetë “rebelë”. Ka...

“Flamë e rrezikshme”, analisti Lubonja: Ja pse PD dhe LSI duhet të bëjnë bashkë koalicion në 2021

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar rreth aktualitetit politik të vendit. Sipas tij, ka ardhur koha që Reforma Zgjedhore të ndryshojë me qëllim që forca të...

Koronavirusi/ Basha fton Ramën: Situata emergjente kërkon masa emergjente!

Lulzim Basha nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me situatën dramatike që ka përfshirë Shqipërinë dhe gjithë botën, si pasojë...

Gjiknuri reagon pas deklaratave të Bashës: Ai nuk njeh as propozimet zyrtare të PD-së

I ngarkuar nga PS si bashkëkryetar i Komisionit për të çuar para reformën zgjedhore dhe pjesë e Këshillit Politik të ngritur për këtë çështje,...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -