- Advertisement -

TAG

Kryeministri Edi Rama

Rama: Serbët dhe shqiptarët të kapërcejnë lumin e gjakut që i mbajti të ndarë

  Kryeministri Edi Rama në komunikatën e javës në rrjetin e tij social të facebook është shprehur se shqiptarët dhe serbët e këtij shekulli të...

Rama: Basha rihapi kapakun e kazanit të shpifjeve për drogën

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha lidhur me raportin e përbashkët të Guardia di Finanza dhe Policisë...

Video-mesazhi i Ramës për “mbetjet”: Nuk kemi informuar shqiptarët sa duhet

  Kryeministri Edi Rama ka publikuar një tjetër video në Facebook. Tema e komunikimit javor të kryeministrit ka qenë sërish ligji i miratuar për importin e mbetjeve duke...

Zbulohet Dokumenti/ Rama aktiv me plehrat që në vitin 2004

Skandali i rikthimit të vendimit për të importuar plehra në Shqipëri, debati i madh politik që ka ndezur, protestat e forta të shoqërisë civile,...

Punësimi/ Rama përballë sulmeve të socialistëve Shkodranë

Kryeministri Edi Rama zhvilloi  sot një takim me strukturën e Partisë Socialiste në Shkodër. Rama gjatë takimit u përball me pakënaqësitë e këtyre të...

Kumbaro i përgjigjet Ndrenikës: S’ke nevojë të shtrihesh, ngjitu në skenën e re

Pas deklaratës së aktorit Robert Ndrenika një ditë më parë, për prishjen e ndërtesës së Teatrit Kombëtar, ka reaguar ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro...

Kur ta prishin resmen me gisht

Një “çerr” e ka prishur fotografinë shend e verë të kryeministrit me arsimtarët e Patosit. Kreu i qeverisë ka pozuar para godinës së shkollës së...

Sa miliona euro na kushton tuiteri i Ramës?

Nga Blendi Fevziu Mjaftoi një postim në tuiter i kryeministrit Rama që administrata shtetërore shqiptare të mësojë se ditën e hënë, në datë 25 Korrik...

Plani i qeverisë për Parkun e Liqenit: parkingje, klube, fusha sporti dhe një kullë

Nga Gjergj ErebaraNjë projekt i papublikuar më parë dhe i siguruar nga BIRN përmes një kërkese për të drejtë informimi zbulon se qeveria aktuale...

Gërdufje në qeveri

Nga Enkel Demi Dje, ndoshta ishte dita më e keqe që një aleat t’i ngulte thikën qeverisë. Fill pas grabitjes të ndodhur në Rinas, sekretari...

Latest news

Të shtëna me armë pranë Gjykatës së Elbasanit, dyshohet për një viktimë

Të shtëna me armë janë raportuar këtë të enjte, pranë Gjykatës së Elbasanit. Sipas informacione paraprake, dyshohet se është qëlluar me armë zjarri në drejtim...

PD: Zbardhet skema kriminale e blerjes së votës në qarkun e Durrësit, 1 mijë euro për familje

Partia Demokratike ka sjellë sot një tjetër rast, që vërteton që janë blerë vota në zgjedhjet e 25 prillit. Në një deklaratë për mediat, Belind...

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...
- Advertisement -