Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gazetari gjerman i BILD: Nesër dhjetë audio përgjime të reja, mund të jetë dhe Rama

Nga Klodiana 0

Tabloidi gjerman BILD pritet të publikojë nesër dhe dhjetë audiopërgjime të reja në lidhje me shitblerjen e votës në Shqipëri në zgjedhjet lokale të 2016-s si dhe ato parlamentare të 2017-s.

Gazetari gjerman Peter Tiede ka lënë të nënkuptojë se i përfshirë në këto përgjime mund të jetë dhe kryeministri Edi Rama i cili e ka kërcënuar gazetarin me padi.

Deri më tani BILD ka publikuar dy artikuj me 21 audiopërgjime gjithsej ku ndëgjoheshin zyrtarë të lartë si kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako teksa bisedonte me eksponentë të rrezikshëm të krimit jo vetëm në vend si dhe drejtues të tjerë të administratës të implikuar direkt në shitblerjen e votës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej